Äripäev • 6. juuni 2018 kell 12:51

9,2 miljardit eurot Euroopa uude digiprogrammi

Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip  Foto: Andras Kralla

Euroopa Komisjon tegi täna ettepaneku luua uus digitaalse Euroopa programm ja investeerida sellesse 9,2 miljardit eurot, kirjutab teemaveeb ITuudised.

„Üleminekut digitehnoloogiale on arvesse võetud kõigis ettepanekutes alates transpordist, energeetikast ja põllumajandusest kuni tervishoiu ja kultuurini välja. Et seda toetada, tegime täna ettepaneku suurendada investeeringuid tehisintellekti, superarvutitesse, küberturvalisusse, oskustesse ja e-valitsusse. Just neid valdkondi peavad ELi juhid ELi tulevase konkurentsivõime seisukohast kõige tähtsamaks,“ selgitas digitaalse ühtse turu eest vastutav Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip.

2,7 miljardi euroga rahastatakse projekte, mille eesmärk on suurendada ja kindlustada Euroopas kõrgjõudlusega andmetöötluse ja muu andmetöötluse alast võimekust.

Tehisintellekti kasutuselevõtu toetamiseks Euroopa majanduses ja ühiskonnas on kavas eraldada 2,45 miljardit eurot.

ELi digitaalmajanduse, ühiskonna ja demokraatia kaitsesse investeeritakse 2 miljardit eurot.

700 miljoni euroga tagatakse, et praegustel ja tulevastel töötajatel on olenemata elukohaliikmesriigist võimalik omandada kõrgema taseme digioskused.

1,3 miljardi euro suuruse investeeringuga tagatakse haldusasutuste ja avalike teenuste üleminek digitehnoloogiale ja nende koostalitlusvõime kogu ELis ning hõlbustatakse kõigi ettevõtjate, eeskätt väikese ja keskmise suurusega ettevõtete (VKEde) juurdepääsu tehnoloogiale ja oskusteabele.

Lisaks digitaalse Euroopa programmile tuleb järgmise põlvkonna digitehnoloogia alaste teadusuuringute ja innovatsiooni rahastamist järgmise mitmeaastase finantsraamistikuga jätkata ja suurendada ka programmi „Euroopa horisont” raames.

Pikemalt loe teemaveebist ITuudised.ee.

Hetkel kuum