Äripäev • 21. juuni 2018
Jaga lugu:

Saaremaa meretuulepark lõpuks valitsuse laual

Tuulepark  Foto: Scanpix/Reuters

Pärast aastatepikkust ootamist jõudis valitsus lõpuks Saaremaa läänerannikule plaanitava tuulepargi rajamise menetlemiseni.

Neljapäeval on valitsuse kabinetiistungil Est-Fori tselluloositehase eriplaneeringu kõrval teemaks ka hoonestusloa menetluse algatamisest meretuulepargi rajamiseks Saaremaa läänerannikule, mida esitleb majandus- ja taristuminister Kadri Simson.

Saare Wind Energy kavandab suuremahulise, 600megavatilise meretuulepargi rajamist Saaremaast üle 10 kilomeetri kaugusel läänes asuvale merealale. Tuulepargi maksumus on eeldatavasti 1,7 miljardit eurot ning kõikide lubade olemasolul saaks kõige varem tööd alustada 2022. aastal.

 

Hoonestusloa taotluse esitas ettevõte valitsusele juba 2015. aastal, kuid vahepealsetel aastatel ei ole see isegi menetlemise algatamiseni jõudnud.  

„Kokku on asja menetlemine kestnud rohkem kui kolm aastat ning ei ole jõutud hoonestusloa algatamiseni Vabariigi Valitsuse poolt. Sealjuures ei ole hoonestusloa menetluse algatamine veel hoonestusloa ega ehitusloa väljastamine, vaid alles ametliku protsessi algus projekti realiseerimise analüüsimiseks,“ kirjutas ettevõtte juht Veiko Väli maikuu lõpus majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile.

33 000eurose põhikapitaliga Saare Wind Energy omanikud Kuido Kartau ja Veiko Väli.

Jaga lugu:
Hetkel kuum