Äripäev • 28. juuni 2018 kell 7:32

Nortal ootab tänavu kiiret kasvu

Nortali juhatuse esimees ja asutaja Priit Alamäe  Foto: Andras Kralla

Tarkvara- ning ärikonsultatsioonide ettevõtte Nortal on tänavu võrreldes möödunud aasta sama perioodiga esimese poolaastaga kasvanud 25 protsenti ning loodab jätkata samas tempos ka aasta teises pooles, ütles ettevõtte juht ja asutaja Priit Alamäe.

Alamäe sõnul kavatseb Nortal kinnistada positsiooni nii olemasolevatel turgudel kui ka laieneda uutele turgudele.

"Oleme uhked, et meil õnnestus möödunud aastal kanda kinnitada USAs ning laiendada koostööd sealse ühe suurima telekommunikatsiooniettevõttega. Loodame jätkata kasvamist USA turul ka käesoleval aastal," lisas Alamäe ettevõtte saadetud pressiteates.

Nortali konsolideeritud müügitulu kasvas 2017. aastal 11 protsenti, 48,3 miljoni euroni, ning tegevuskasum (EBITDA) 2 protsenti, ulatudes 5,3 miljoni euroni.

Alamäe sõnul näitas ettevõte 2017. aastal stabiilset kasvu ja tugevaid tulemusi pea igal koduturul. Kasvu peamised vedurid olid USA, Soome ja Eesti, kus suurenes olemasolevate klientide tellimuste maht.

2017. aastal keskendus ettevõte kasvu toetavatele investeeringutele ning toimusid mitmed olulised muudatused. Tähtsamate sündmuste hulgas tõi Alamäe välja tütarettevõtte asutamise USAs, ettevõtte laienemise Araabia Ühendemiraatidesse kohapealsete klientide teenindamiseks ning võlakirjaemissiooni 15 miljoni euro ulatuses, et finantseerida laienemist.

Nortali töötajate arv kasvas möödunud aastal märkimisväärselt ning käesoleva aasta lõpuks ületab tõenäoliselt 800 töötaja piiri. "Värbamisvõimekuse kasvatamine äriliste vajaduste täitmiseks on olnud üks suurimaid ettevõttesiseseid väljakutseid, mis jätkub ka tulevikus, liikudes järgmisse kasvufaasi," ütles Alamäe.

Hetkel kuum