Äripäev • 9. oktoober 2018 kell 14:00

Raadiohommikus: Ajujahi uus hooaeg ja hariduse kitsaskohad

Roland Tokko  Foto: Eiko Kink

Kolmapäevases hommikuprogrammis tuleb juttu majutusteenusele kehtestatud alandatud käibemaksumäärast, „Ajujahi“ uuest hooajast ja asjadest, mida koolis ei õpetata.

Hotellide ja restoranide liit ja konjunktuuriinstituut on valmistanud uuringu „Majutusteenusele kehtestatud alandatud käibemaksumäära mõju turismisektori konkurentsivõimele ja jätkusuutlikkusele". Uuringut kommenteerib liidu juhatuse esimees Verni Loodmaa.

Kas oled omandanud mõne teadmise ja mõelnud, miks seda ometi koolis ei õpetatud? Külas on raamatu “12 asja, mida koolis ei õpetata” autor ja Edu Akadeemia üks asutajatest Roland Tokko. Tokko on küsitlenud 1500 inimest, kes jagasid, mis on kõige olulisemad teemad, mida koolis ei õpetata ja mis probleeme on see neile põhjustanud.

Ettevõtluse Arendamise SA ellukutsutud Eesti suurim äriideede konkurss Ajujaht alustab 12. hooaega. Mida Ajujaht alustavatele ettevõtetele pakub? Millised on Ajujahilt välja kasvanud edulood? Uurime, kuidas on eelmistel hooaegadel läinud ja mida oodatakse sellel hooajal. Stuudios on külas Ajujahi tiimijuht Harri Tallinn.

Stuudios on Alyona Stadnik ja Ken Rohelaan.

Päev jätkub kolme saatega.

11.00–12.00 "Kasvukursil". Saatesarja avasaates kõneleme sellest, mida tuleks silmas pidada ettevõtte ostmisel. Sealjuures tuleb juttu, milliste takistuste otsa komistatakse, mille poolest erineb pereettevõtte ostmine ning mis juhtudel tasub kindlasti ostust taanduda . Külas on Krimelte juhatuse esimees Jaan Puusaag, Grant Thorntoni nõustajad Artur Suits, Eneli Perolainen ja Kristjan Järve. Saatejuht Priit Pokk.

13.00–14.00 "Töö ja palk". Külas on koolitaja ja coach Jaanika Rannula, kes aitab selgitada, mille poolest erinevad koolitusvormid nagu coaching, mentorlus, supervisioon jne. Mida mis olukorras eelistada ja kuidas koolitusest oma meeskonna jaoks maksimum kätte saada, sellest kuuleb juba saates. Saatejuht Helen Kõrgesaar.

15.00–16.00 "Juhtimislabor". Juhtide võimsaimaks töövahendiks on suhtlemisoskus. Konfliktsed olukorrad ja suhtlemine keeruliste isiksustega võib osutuda tõeliseks väljakutseks ja mõjuda ettevõtte sisekliimale ning omavahelistele suhetele rusuvalt. Teadlikult lähenedes on võimalik need olukorrad liigsete pingeteta lahendada. Kuidas konfliktidega toime tulla ja kuidas suhelda keeruliste isiksustega? Suhtlemistehnikatest räägib suhtlemispsühholoog ja 20aastase koolitaja kogemusega Tõnu Lehtsaar. Saatejuht on Keit Ausner.

Kuula raadiot otse SIIT.

Hetkel kuum