Kristjan Pruul • 5. detsember 2018 kell 12:27

Hotellidele Airbnb lepe suuremat ei paku

Parem maksudistsipliin on alati hea, aga suuremat muutust Airbnb ja maksuameti kokkuleppest oodata ei ole, tõdeb Nordic Hotel Forumi tegevdirektor Feliks Mägus.  Foto: Eiko Kink

Maksu- ja tolliameti initsiatiiv Airbnb kasutajaid usinamalt makse deklareerima panna on teretulnud, aga majutussektoris ausat konkurentsi see hotellidele veel ei taga.

"Eks sealt natuke maksutulu riigile tuleb, raske öelda, kui paljud inimesed tuluandmete edastamise kohta vabatahtlikult nõusoleku annavad, aga samm korrastumise suunas on see vast ikka," ütles Nordic Hotel Forumi tegevdirektor Feliks Mägus.

Airbnb ja maksuameti vaheline lepe puudutab eraisikuid, kes majutussektoris võib-olla nii palju konkurendiks ei osutugi. Olulisem pool on ikkagi väljarentimiseks ostetud korterite kaudu pakutav teenus, mis sageli juhitakse omaette juriidilise isiku alt. Nii et olulist muudatust tänane lepe Mäguse hinnangul kaasa ei too.

Majutustegevus tervikuna on Mäguse sõnul võrdlemisi liberaalne, kuid siiski on terve rida nõudeid, mille täitmist kontrollivad regulaarselt näiteks päästeamet või tervisekaitse.

"Seda me julgeme küll väita, et hotellidega samaväärselt korteriomanikke ei kontrollita, sest need asuvad liiga hajutatult. Palju lihtsam on kontrollida üht 100kohalist hotelli kui linna peal laiali asuvat 100 korterit, nii et mingi ebaõiglus siia jääb," selgitas Mägus.

Hotellid jäävad igatahes ootama, et sektoris kehtiksid sarnased reeglid kõigele, aga kas nõuete täitmiseks võimekust tuleb või tahet leiab, see on omaette lugu, lõpetas ta.

Hetkel kuum