Ken Rohelaan • 26. detsember 2018 kell 9:14

Kus tahab töötada Euroopa tudeng?

Euroopa tudengid tahavad töötada enim tehnoloogiasektoris, samuti on ihaldusväärsemaks muutunud autotootjad, vahendab CNN Business värsket uuringut.

Euroopa tudengite seas on autotootjate maine tööandjatena muutunud paremaks.  Foto: AFP/Scanpix

Suured tehnoloogiaettevõtted suudavad pakkuda dünaamilise töökeskkonna ja prestiiži ihaldusväärset kombinatsiooni, ütles eelmisel nädalal uuringu avaldanud konsultatsioonifirma Universumi esindaja Claudia Tattanelli.

"Noori mõjutab rohkem see, mis on äge ja trendikas," selgitas Tattanelli. "Neid huvitab organisatsioonikultuur, mida arendavad Amazoni-sugused ettevõtted."

Ärindust õppivate üliõpilaste jaoks on eranditult ihaldusväärseim tööandja Google, kes oli edetabeli esimene seitsmendat aastat järjest.

Euroopa ärindustudengite ihaldusväärseimate tööandjate TOP 10:

1. Google

2. L'Oreal Group

3. Microsoft

4. PricewaterhouseCoopers

5. Ernst & Young

6. KPMG

7. Deloitte

8. Goldman Sachs

9. McKinsey & Company

10. Boston Consulting Group

Tervislik töökeskkond

Tattanelli sõnul on üliõpilaste jaoks tähtis, kas nad saavad tööle kaasa võtta oma isiksuse ning rääkida enda eelistustest. Tudengid tahavad, et ettevõttes oleks austust.

Tattanelli lisas, et viimase viie aasta jooksul ei ole olnud ühtegi ettevõtet, kes ei oleks pingutanud selle nimel, et müüa töötajatele loodavat organisatsioonikultuuri.

Autotootjate menu

Insenerindust ja infotehnoloogiat õppivate üliõpilaste jaoks on oluliselt populaarsemaks muutunud autotootjad. Näiteks Volvo tõusis varasema edetabeli 54. kohalt sel korral 28. positsioonile.

"Kui oled insener, siis praegu on aeg töötada autotööstuses," ütles Tattanelli. "Ettevõtted nagu Volvo organisatsioonid, kes väärtustavad eetikat ja usaldust – need on Y-põlvkonna (1980. ja 1990. aastatel sündinud – toim) jaoks võtmetähtsusega."

Euroopa insenerinduse ja IT-valdkonna tudengite ihaldusväärseimate tööandjate TOP 10:

1. Google

2. Microsoft

3. IBM

4. Siemens

5. Daimler/Mercedes-Benz

6. Bosch

7. General Electric

8. Airbus

9. Intel

10. BMW

Konsultatsioonifirma Universumi koostatud 2018. aasta edetabelid põhinevad 200 000 tudengi vastustel, kes õpivad ärindust, insenerindust ja infotehnoloogiat Euroopa 12 kõige suurema majandusega riigis.

Hetkel kuum