Marge Väikenurm • 21. jaanuar 2019 kell 12:57

Uus juht pidas Sõõrumaa juures vastu kuu aega

Mati Pops juhtis üle kümne aasta Kristiine ja Rocca al Mare kaubanduskeskust.  Foto: Veiko Tokman

Rocca al Mare ja Kristiine kaubanduskeskuse endine juht Mati Pops pidas Urmas Sõõrumaa ettevõtte Rotermann City juhina vastu kuu aega.

„Selliseid asju ma ei kommenteeri üldse,“ ei olnud Pops nõus selgitama, miks nii kiiresti juhikohalt lahkus. Rotermanni kvartalit arendava Rotermann City juhatusse läks Pops mullu detsembris, kuid lahkus sealt juba läinud nädalal.

Pops märkis praegu, et ei tea, millega edasi tegeleb. Äriregistri põhjal kuulub Popsile kaks firmat, millest üks tegeleb kalapüügi ja teine ärinõustamisega.

Laiemalt teatakse teda kaubanduskeskuste juhina. 13 aastat Rocca al Mare ja Kristiine kaubanduskeskust hallanud Cityconi juhtinud Mati Pops loobus ametist läinud suvel ja tema asemel sai firma juhiks müügidirektor Helen Metsvaht.

Tagasi juhatuses

Popsi asemel on nüüd Rotermann City juhatuses tagasi Martin Ühtegi, kes oli juhatuse liige aastast 2012 ja lahkus sealt, kui läinud detsembris sai juhiks Pops. „Tal (Ühtegil – toim) ei olnud teist varianti. Kuna ta on tegevjuht, siis täidab ta tühjad kohad,“ sõnas ettevõtte omanik Urmas Sõõrumaa ja lisas, et ilmselt nad otsivad Popsi asemele uue inimese.

Urmas Sõõrumaa, Rotermann City omanik

Kuna oleme (Mati Popsiga – toim) vanad tuttavad, on meil võimalik selliseid leppeid teha.

Ühtegi teemat sisuliselt ei kommenteerinud. „Kõik oli hästi, olime sõbralikud ja intriigi ei ole.“

Sõõrumaa rääkis, et Popsi tugevad küljed on inimeste liikumine, logistika ja kaubanduskeskuste efektiivne juhtimine. Kinnisvaraarendus, millele Rotermann City keskendub, on Popsile võõram.

„Leppisime juba alguses kokku, et vaatame, kas see paneb tal lambi põlema. Kuna oleme vanad tuttavad, on meil võimalik selliseid leppeid teha,“ lausus Sõõrumaa. „Müts maha selliste meeste ees – ise tuli ja ütles, et hing kisub muu poole.“

Proovis muid ameteid

Pops kuulus veidi üle kuu aja ettevõtte juhatusse, kuid Rotermanniga oli ta Sõõrumaa teada seotud septembrist. „Võib-olla olid tal mingid muud ametipostid.“

Mati Pops juhtis Cityconi Eesti ja Balti haru alates 2005. aastast, viis aastat oli ta ka kontserni Taani äride juht. Aastate jooksul laiendas Citycon Rocca al Mare kaubanduskeskust, ostis ja laiendas Kristiine keskust, soetas ja müüs Mustamäel asuva Magistrali keskuse ning Leedus Mandarinase keskuse.

Cityconil on Eestis 101 600 ruutmeetrit brutopinda, mille väärtuseks hindab ettevõte 304 miljonit eurot. Keskusi külastati 2017. aastal 13 miljonit korda, kuid külastuste arv oli vähemalt eelmisel aastal, kui uudis Popsi lahkumisest ilmus, kahanevas trendis. Ettevõtte käive ulatus Eestis 22,2 miljoni euroni.

Hetkel kuum