Tõnu Tramm • 4. aprill 2019 kell 13:25

Eesti masinatööstus plaanib tootmise kahekordistada

Praegune müügiesindus Sauel Tule 20 läheb aasta pärast lammutamisele, asemele tuleb uus esindushoone ja hoovi uued tootmispinnad.  Foto: Tõnu Tramm

AS Sami avab aprillis Sauel 5 miljonit eurot maksma läinud uue tootmishoone, kirjutab tööstusuuudised.ee.

Uude hoonesse kolitakse enamiku Sami kaubamärgi all olevate toodete valmistamine. Tuleval aastal alustatakse Avanti tootmis- ja müügiüksuse laiendamist ning viie aasta perspektiivis on plaan kogu tootmine kahekordistada.

Sami masinatööstus purjetab jõudsal kasvulainel ning eduloo põhjuseid on laias laastus kaks: neli aastat tagasi läbi viidud põhjalik Sami kaubamärgi uuendus ning Soome partnerfirma Avant Tecno OY globaalne müügiedu. “Poole meie käibest moodustavad Sami kaubamärgi all toodetavad omatooted, teise poole aga töövahendite tootmine Soome laaduritootjale Avant. Kuna mõlema suuna tootmismahud kasvavad 20–30% aastas, on meie laienemine möödapääsmatu,” nentis AS Sami juhatuse liige ja põhiomanik Gert Jugala.

Loe pikemalt Äripäeva teemaveebist tööstusuudised.ee.

Sami AS

Toodab kommunaal- ja teehooldusseadmeid, metsatööseadmed ja vähesel määral põllumajandusmasinad ning teeb allhanget partnerfirmadele Avanti Tecno OY ja Leguan Lifts OY.

Asutatud 1991.

Omanikud 60% GJ Kapitalinvest OÜ (Gert Jugala), 25% Avant Tecno OY, 15% Kirsti Rautio.

Käive 2017. aastal 13,6 mln eurot, kasvas aastaga 11%.

Ärikasum 2017. aastal 908 415 eurot, kasvas aastaga 33%.

Töötajaid 96.

Hetkel kuum