Äripäev • 16. aprill 2019 kell 15:16

Ratas sai presidendilt volituse valitsuse moodustamiseks

President Kersti Kaljulaid Portugali visiidil volitamas Jüri Ratast peaministrikandidaadiks.  Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei

President Kersti Kaljulaid kirjutas täna Portugalis alla otsusele nimetada peaministrikandidaadiks Keskerakonna esimees Jüri Ratas, teatas presidendi kantselei.

"Nüüd on Jüri Ratase ülesanne moodustada valitsus, mis tervikuna ning mille iga liige eraldi austab meie põhiseaduse mõtet ja hindab neid väärtusi, mis kirjas me põhiseaduses," ütles president Kaljulaid.

President kohtus kõigi parlamendifraktsioonide juhtidega ning nende konsultatsioonide tulemusel tegi ettepaneku valitsuse moodustamiseks Jüri Ratasele.

Ülemöödunud nädalal parlamendi avaistungil kõneldes rõhutas riigipea, et Eesti põhiseaduse 12. paragrahv ütleb – kõik on seaduse ees võrdsed: kedagi ei tohi diskrimineerida rahvuse, rassi, nahavärvuse, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, poliitiliste või muude veendumuste, samuti varalise ja sotsiaalse seisundi või muude asjaolude tõttu.

Jüri Ratasel on nüüd 14 päeva, et teha riigikogus ettekanne tulevase valitsuse moodustamise põhimõtetest ja saada parlamendilt toetus.

Hetkel kuum