Äripäev • 13. mai 2019 kell 9:46

Eesti Gaas võtab uutele turgudele tungimiseks uue nime

Foto: Liis Treimann

Eesti Gaas võtab välisturgudel kasutusele uue kaubamärgi Elenger, esimesena võetakse sihikule Soome, Läti ja Eesti gaasituru ühendamisel tekkiv uus suurem turg. Eestis jääb ettevõte endiselt kasutama Eesti Gaasi nime.

„Muutused lähiturgudel loovad meie jaoks uusi võimalusi. Lätis oleme juba koostööd klientidega alustanud, aasta lõpus avaneval Soome turul astume esimesi samme, lisaks on sihikul Leedu,“ märkis Eesti Gaasi juhatuse esimees Ants Noot.

„Põhja-Balti gaasi turg on kokku 6 miljardit m3. Lähtudest meie kogemusest ja efektiivsusest oleme seadnud sihiks võtta sellest vähemalt kuuendik ehk miljardi, mis tähendab praeguse mahuga võrreldes meile kahe ja poole kordset kasvu,“ lausus Noot.

Eesti Gaasi juhatuse liige Kalev Reiljan lisas, et Soomes saab üheks suunaks kindlasti LNG müük nii sadamates kui ka avamerel. "Megastari punkerdamise ja uue punkerlaeva ehitamisega oleme lähipiirkonnas tõusnud suurima LNG kompetentsiga ettevõtteks.“

„Lisaks maagaasi transpordile ja müügile, soovime Soomes ehitada ja uuendada gaasitorustikke, meie tütarfirma juhib praegu Soome-Eesti vahelise Balticconnectori gaasiühenduse rajamist,“ ütles Reiljan.

Möödunud aastal tarnis Eesti Gaas üle 16 000 tonni LNGd. Megastari laeva on ettevõte punkerdanud enam kui 1600 korral.

Praegu ehitatakse Hollandi laevatootja Dameni tehases Eesti Gaasile Läänemere põhja- ja idaosa teenindamise tarbeks LNG punkerlaeva, mis valmib järgmisel aastal ning hakkab teenindama Soome lahel seilavaid laevu.

Hetkel kuum