Kristel Härma • 6. juuni 2019 kell 12:58

Sweet Spot festival leidis uue omaniku, kuid mitte kauaks

Sel kuul toimuva muusikafestivali Sweet Spot korraldaja, kellega partnerid ja artistid enam ühendust ei saa, üritas hiljuti ettevõtet maha müüa.

Sweet Spot festival peaks toimuma 28. ja 29. juunil Tallinnas Kultuurikatla pargis.  Foto: Madis Sinivee/Eesti Meedia

Pankrotiga lõpetanud Weekend Festivali asutaja Hardi Loog müüs mõni kuu tagasi maha oma sel suvel Sweet Spot festivali korraldama pidanud ettevõtte Sweet Spot Music Festival, kuid mitte kauaks.

Lepingut ei täidetud

"Mul oli soov ja tahe osta see festival ära, aga kuna lepingut ei täidetud sellisel kujul, siis see pöörati tagasitäitmisele," ütles Omniva nõukogu liige ning ettevõttega Lindomare LHV pensionifondide turustamist vahendav Lauri Paeveer.

Äriregistri andmetel oli Paeveer ettevõtte omanik kaks kuud kuni 28. maini.

Õhtuleht tõstatas eile küsimuse Sweet Spot festivali toimumise kohta, kuna juuni lõpus toimuma pidav festival on koristanud linnapildist festivali reklaamid ning festivali korraldajad ei suhtle neile selleks ruume pakkuva Kultuurikatla ega festivalil esinema pidanud artistidega. Piletimüük festivalile aga jätkub.

Sweet Spot tellis ka Äripäevalt aprillis reklaami, kuid ei ole selle eest arvet tasunud. Maksetähtaeg on üle läinud neli nädalat.

Weekend Festivali pankrotihaldur Martin Krupp ütles jaanuaris, et Weekendi pankrot Sweet Spoti festivali kuidagi ei mõjuta, sest seda korraldab teine juriidiline keha. Ka ei ole nii Weekendi kui ka Sweet Spoti festivali asutaja Hardi Loog enam praeguseks pankrotistunud Weekend Festival Balticu omanik ega juhatuse liige.

Küll aga kirjutas Äripäev jaanuaris, et ka Sweet Spot Music Festival OÜ on saanud kohtu kaudu maksekäsu, sest ka see festival on vähemalt ühe võla maksmata jätnud. Oktoobris pidid festivali korraldajad Pärnu maakohtu sunnil tasuma 15 päeva jooksul OÜ-le Trumm 3000 eurot ja kõrvalnõuded summas 129 eurot. Tasumata oli jäänud arve festivalile dekoratsioonide valmistamise eest.

Sweet Spot festival peaks toimuma 28. ja 29. juunil Tallinnas Kultuurikatla pargis. Päevapiletid on praegu müügis hinnaga 59,50 eurot, Festivalipassi saab soetada vahemikus 89,50 kuni 139,50.

Hetkel kuum