Äripäev • 30. detsember 2019 kell 14:43

Raadiohommikus: kümnend tagasivaates

Kümnendi esimene Äripäev.  Foto: Äripäev

Kroonid prügimäele, negatiivsed intressimäärad, saatuslik üks puuduolev hääl ning lõpmatuna tunduv pulliturg. Aastakümne viimases Äripäeva raadio hommikuprogrammis meenutame, mida meile viimased kümme aastat tõid, seda nii poliitika kui börsi rindel.

Samuti räägime sellest, mis toimus tänavu teaduses nii kodus kui kaugemal. Teadussaavutused võtab kokku teadusportaali Novaator vastutav toimetaja Marju Himma.

Hommikuprogrammi veavad Priit Pokk ja Rivo Sarapik.

Päev jätkub nelja saatega.

11.00–12.00 "Investor Toomase tund". 2019. aastal kasvas investor Toomase portfell paremini kui kunagi varem. Seda aga juhul, kui vaadata portfelli lisandunud eurosid. Indeksid kerkisid protsentides seekord kõrgemale.

Kuidas investor Toomase meeskond aastaga rahule jääb? Millised olid parimad, millised halvimad otsused? Mida oleks pidanud teistmoodi tegema? Kas ühe aasta puhul saab üldse järeldusi teha?

Võtame aasta kokku ning otsime, mis otsused seekord edu tõid.

Saates osalevad Indrek Mäe, Anu Lill, Liina Laks, Juhan Lang ja Kaspar Allik.

12.00–13.00 "Kullafond". Riik loob pikaajalist strateegiat aastaks 2035, et Eesti oleks kõigile parim paik elamiseks, töötamiseks ja õppimiseks. Teema ümber toimuvad arutelud tõid riigikantselei ja rahandusministeeriumi ka tänavu augustis toimunud Arvamusfestivalile, kus vaadati veel kaugemale, aastasse 2053, ning arutleti, milline võiks olla meie elu ja ümbritsev keskkond siis.

Arutelu soojendusesinemine jõudis ka 2019. aasta juunis Äripäeva vahendusel raadiokuulajateni, kus omavahel jagasid mõtteid riigikantselei IKT-nõunik Marten Kaevats ning Tallinna Ülikooli õpperobootika nooremteadur Janika Leoste. Vestlust juhtis Ivo Visak.

13.00–14.00 "E-kaubanduse areng ja tulevik". Saates on külas tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti tarbimiskeskkonna osakonna juhataja Jaana Tael ja Eesti E-kaubanduse Liidu tegevjuht Tõnu Väät, kellega tuleb juttu tarbijakaebustest, turvalise ostukoha märgisest ja e-kauplejate mustast nimekirjast.

Saadet juhib Art Lukas Maksekeskusest.

15.00–16.00 "Töö ja palk". Saates räägime kaugtööst, paindlikust töökorraldusest ja sellest, kuidas seda ettevõttes edukalt rakendada.

Stuudios on Elisa personalivaldkonna juht Kaija Teemägi ja häirekeskuse üldosakonna juht Katrin Neidra-Reinkort. Juttu tuli paljudest teemadest, muu hulgas sellest, kuidas kaugtöö pakkumisega algust teha, kuidas juhte coach’ida, milliseid praktilisi töövahendeid kasutada ja kuidas on kaugtöö ja paindliku töökorralduse võimaldamine ettevõtte tulemuslikkust mõjutanud. Saade oli esmakordselt eetris juulikuus.

Saadet juhib Äripäeva personaliuudiste teemaveebi juht Kai Miller.

Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz ja Ida-Virumaal 94,6 MHz.

Kuulamislingi ja nädala saatekava leiate siit.

Hetkel kuum