Äripäev • 11. oktoober 2020 kell 12:07

Raadiohommikus: autoost liigub muutuste tuules

Uute autode müük  Foto: Andras Kralla

Äripäeva raadio esmaspäevases hommikuprogrammis küsime digitaalse automüügiplatvormi Modera etteotsa asunud Raido Toonekure käest, mismoodi tema juhitav ettevõte autodele ostjate leidmise protsessi muudab.

Pika automüügikogemusega Toonekurg on ühtlasi hea inimene, kelle käest küsida, kas proovisõidu tegemine enne otsuse langetamist võib kunagi muutuda harvaks nähtuseks või kas füüsilist proovisõitu võib hakata asendama virtuaalne proovisõit.

Stuudiost astub läbi ka KredExi nõukogu esimees ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Ando Leppiman, kes selgitab, mida oodatakse ametisse asuvalt KredExi uuelt juhilt Ivo Kuldmäelt. Teisisõnu: millega peab KredEx praegusel keerulisel ajal toime tulema.

Ühtlasi uurime, kuidas läheb praegusel ajal nõndanimetatud koostöötamiskeskuste äri. Selleks tuleb külla Workland Groupi juhatuse liige Indrek Hääl.

Hommikuprogrammi veavad Karl-Eduard Salumäe ja Rivo Sarapik.

Raadiopäev jätkub viie saatega:

10.00–11.00 "Sisuturundussaade". Koroonakriis andis e-kaubandusele suure hoo sisse, aga paljudel kaupmeestel said aegunud protsessid ja IT-lahendused kiirele kasvule piduriks.

Saates arutleme BCS Itera turundusjuhi Marek Maido ja ärijuhi Kätlin Piiskopiga seda, kuidas majandustarkvara aitab kaubandusettevõtetel kasvada ja globaalses konkurentsis püsida.

Saadet juhib Hando Sinisalu.

11.00–12.00 "Kuum tool". Saates on külas riigikontrolör Janar Holm, kellega räägime riigikontrolli viimastest raportitest. Juttu tuleb, kui palju on tulnud kasu riigikontrolli kriitikast ja kus raisatakse riigis kõige enam raha.

Saadet juhib Meelis Mandel.

12.00–13.00 "Minu karjäär". Töötukassa avas mõni nädal tagasi uue karjäärikeskuse, kus on palju põnevaid ja uuenduslikke eksponaate. Seekordses saates tulebki juttu sellest, keda karjäärikeskusesse oodatakse, milline roll on karjäärinõustajal ja milliseid vigu tehakse töövestlusel, CVs ja motivatsioonikirjas.

Põnevad karjäärikeskuse eksponaadid, millest juttu teeme, on näiteks oskuste ja huvide seljakott, ametite loosiratas, virtuaalne reaalsus ja unistuste töölaud.

Külas on töötukassa Tallinna ja Harjumaa osakonna juht Siim Sarapuu ning karjääriinfo spetsialist Inge-Helene Pello.

Saadet juhib Äripäeva Personaliuudiste juht Kai Miller.

13.00–14.00 "Ideest kasumini".

Otsesaates on külas aasta ettevõtte ja aasta eksportööri tiitli pälvinud Eesti IT-pioneeri Nortal üks asutaja Priit Alamäe.

Saadet juhib Rivo Sarapik.

15.00–16.00 "Lavajutud". Saates meenutame augusti lõpus toimunud Pärnu finantskonverentsi. Konverentsil esinesid järjestikku kaks sobivat esinejat: kõigepealt Tallinna Sadama börsile viinud finantsjuht Marko Raid ja loodetavasti peagi börsile jõudva teise riigifirma Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim.

Marko Raid võtab kokku, mida börsile minek ühele ettevõttele sisuliselt tähendab. Veiko Räim räägib aga Enefit Greeni ja Nelja Energia hiigeltehingu telgitagustest.

Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz ja Ida-Virumaal 94,6 MHz.

Kuulamislingi ja nädala saatekava leiate siit.

Hetkel kuum