Kaitsepolitsei pidas teisipäeval korruptsioonikuriteos kahtlustatavatena kinni Isamaa suurtoetaja Parvel Pruunsilla ja Tartu abilinnapea Priit Humala (Isamaa).
Erakond Isamaa sai rahalisi annetusi koalitsioonierakondadega võrreldes esimeses kvartalis küll vähem, kuid suurettevõtjad panustasid kopsakate summadega.
Suurrahastajale oli Isamaa toetuse langus ootuspärane
Aastaid Isamaad suurelt rahastanud Bigbanki osanik Parvel Pruunsild lükkab tagasi kahtlused, et ta on oma annetuste eest küsinud erakonnalt vastu poliitilisi otsuseid. Isamaa valimistulemusega on ta aga rahul, kuna toetuse kaotus on tema sõnul tegusa erakonna saatus.
Bigbanki üks omanikest Parvel Pruunsild tegi Isamaa erakonnale järjekordse suurannetuse vahetult pärast seda, kui riigikogu võttis läinud aasta lõpul veidi muudetult vastu perehüvitiste seaduse. Kokku on Pruunsild Isamaale annetanud ligi miljon eurot.
Leedu päritolu nutikate äripindade arendaja Nordspace alustab avalikku võlakirjaemissiooni, millega kaasab kuni 3 miljonit eurot. Võlakirjad on tagamata ja fikseeritud intressimääraga 12% aastas, intressimaksed toimuvad kaks korda aasta. Võlakirjade lunastustähtaeg on 31. märts 2027.