Koolitajate blog • 25. september 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Mitte, kellest loobuda, vaid, keda jätta

Koolitusfirma Inscape konsultant Maris Sööt kirjutab aripaev.ee blogikeskkonnas, et pitsitava kinga olukorras on olulisem mitte keskenduda nendele, kellest kõige kergemini oldaks valmis loobuma, vaid vastupidi – keda tahaks ilmtingimata säilitada.

Praeguses tööjõuturu olukorras, kus Tegijate leidmine ja kinnihoidmine on paljude firmade jaoks tõsine väljakutse, oleks paslik mõtiskleda pisut konkreetsemalt selle üle, millist inimressursside rakendamise/arendamise mudelit me hetkel eelkõige vajame. Ning kuidas siis seda mudelit ka jätkuvalt arengus hoida?

Bill Gates on öelnud, et Microsoft on valmis tegema „mida tahes see nõuab“, et meelitada endale ja kinni hoida maailma helgemaid tarkvara arendajaid.

Eks sarnast pitsistust ja väljakutset kogevad praegu paljud Eesti organisatsioonid, kes oma talendiotsimise, -hoidmise programmidega püüavad sellele probleemile leevendust leida.

Enne kui käivitada kulukad „ajude otsingud“ väljaspool oma organisatsiooni, tasuks endalt küsida, kuidas on lugu praegu firmas olemas oleva inimressursi potentsiaalide kasutamise, hoidmise ja arendamisega. Millele tasuks siin eelkõige tähelepanu pöörata?

Seega – mida selgemalt töötaja saab määratleda, millised on organisatsioonis hetkel ja tulevikus tema võimalused isiksuslikuks arenguks, mille eest konkreetselt ning milliste tegevuste kaudu teda firmas praegu väärtustatakse, seda hõlpsamalt tekib see kvaliteet, mida kõik juhid väga hindavad ja kutsuvad kõlava nimega - töötaja seesmiseks motiveerituseks.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt