Tõnu Vanajuur • 24. veebruar 2017 kell 7:08

Olen õnnelik. Lihtsalt nii. Eestis

Eesti sünnipäev  Foto: Andres Haabu

Alati on kuskil soojem, kuivem ja moodsam, aga päriselt hea on ikkagi Eestis, kirjutab Danske Banki ettevõtete panganduse divisjoni direktor Tõnu Vanajuur FBs.

Pisuke lumesadu ja tuulekeerutus lipus. Meie Eesti omas. Nagu tuletamas meelde, et elu on täis suuremaid ja väiksemaid keerdkäike. Iga päev nii nimese, rahva kui riigi elus. Korrapäraselt sirge on lipp vaid muuseumis, kuid iga värske briis või suurem torm pööritab emotsioone, paneb hüüdma, kirjutama või ehk meile omaselt laulmagi.

Tean, et alati on kusagil parem. Soojem, kuivem, suurem, olulisem, kõrgem, kaugem, väiksem, külmem, turvalisem või moodsam. Hea on minna ja jälle tulla. Sest ma tean - ta on olemas. Minu Eesti.

Kokkuhoidev ja arvestav. Keegi ei jää üksi ja maha. Kogukonnad, kes märkavad ja toetavad. Kes väärtustavad oma elupaika ja loovad seda taas ja üha paremaks. Inimesed, kes armastavad ja on armastatud olenemata, kuidas looja nad on sättinud. Soost, rahvusest või usutunnistusest.

Rahvas, kes mäletab oma ajalugu ja ei sule uksi neile, kellel kodu laastab täna sõda.Uudishimu, õpivõimet ja edukust hindav. Alati rohkemat püüdvad inimesed, kes tunnevad rõõmu sõprade ja naabrite teadmistest ja edust. Püüdlevad uute ja lisaloovate lahenduste poole. Lähevad laia ilma, et tulla tagasi ja luua õhinal uut. Seda, mis meid kõiki edasi viib.

Turvaline ja kaitstud. Rahvas, kes usaldab oma korrakaitset ja sõjaväge, kes teab, et kui on vaja, siis ta võtab relva ja kaitseb. Kas ennast või sõpru, sest ta teab, et on väike ja vaid koos saab hoida neid väärtusi, mis meile on olulised ja pühad.

Lihtne ja väike. Pole keerukust ja distantse. On lihtne, õhuke ja läbipaistev riik. Suure venna ümberjagamine ja piirangute loomine pole meile omane. Ikka kiired ning käepärased lahendused. Ükski punkt pole eestimaal liiga kauge. Lähme metsa või randa, Rabaradadele või Munamäe kõrgmäestikku

Lõbus, elunautiv ja täis tundeid. Maailm täis muusikat, kunsti, teatrit ja maitseid. Lõhnad, mis hundigi hulluks ajavad. Värvid, tantsud ja elu väiksed naudingud. Koos on hea ja üksi on tore. Mure viib minema lähedaste ja sõprad siirus. 

Hommik. Pere magab. Lumi sajab. See on üks neist paljudest hetkeist, kui oled tänulik. Oled õnnelik. Minu Eesti. Lihtsalt nii. Hea on.

Allikas: Facebooki postitus

Hetkel kuum