Julgen arvata, et meid ootab ees äärmiselt raske talv ja pärast jõule kukub ostmine kolinal, kirjutab toiduliidu juht Sirje Potisepp vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.

- Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp
- Foto: Raul Mee
Sellist olukorda nagu tänavu, kus hindu tõstetakse mitu korda aastas, pole ma viimasel paarikümnel aastal toidutööstuses näinud.
Kui vaadata arve, võib pilt esialgu ilus tunduda – müügitulud ju kogu aeg kasvavad. Esimeses kvartalis oli kogu toiduainetööstuse sektori müügitulu 595 miljonit eurot, teises kvartalis 692 miljonit, kolmandas juba 747 miljonit eurot. Kuid tegelikult näitavad need kasvunumbrid ainult üht: metsikut inflatsiooni, mida alates teisest poolaastast piitsutab tagant just toidu hind.
Käibe taha vaadates on pilt kurvem. Plussis püsivad praegu vaid piima- ja joogitootjad, teised kas pendeldavad nulli ümber või on kahjumis. Eriti raskelt läheb lihatööstustel, mis tegutsevad kahjumis juba üle aasta, aga sel aastal on kahjumlikkus kiiresti kasvanud: kümme miljonit eurot kahjumit esimeses kvartalis, 3,5 miljonit teises ja ligi viis miljonit eurot kolmandas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tuleb olla valmis uuteks suurkoondamisteks ja pankrottideks, kuid tehnoloogiasektor ja krüptovaldkond paistavad olevat põhjast läbi käinud, kirjutab ettevõtja Sander Gansen vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
5% aastaintress ja kord kvartalis intressimakse: võlakirju saab märkida kuni 30. maini
Eesti riigile kuuluv energiaettevõte Eesti Energia pakub Eesti jaeinvestoritele võimalust panustada Eesti energiajulgeoleku kindlustamisse ja teenida samal ajal stabiilset tulu. Kolmeaastase tähtajaga ja 5% aastase intressimääraga võlakirjade emissiooniga kaasatakse vahendeid energiasüsteemi arendamiseks. Strateegiliselt olulise ettevõttena loob Eesti Energia väärtust nii oma klientidele, Eesti riigile kui ka investoritele.