Euroopa Liidu väikeriigid ei võida mitte liidu reeglite kuulekast järgimisest, vaid nende paindlikust tõlgendamisest, kirjutab Admiral Marketsi omanik Alexander Tsikhilov.

- “See kõlab vasturääkivalt, kuid mida rohkem riik rikub Euroopa Liidu eeskirju, seda tugevam on tema positsioon liidus,” kirjutab Admiral Marketsi omanik Alexander Tsikhilov. Foto: Liis Treimann
Euroopa Liit oli kavandatud majandusliku võrdsuse projektina, kuid tegelikkuses töötab selle regulatsioon tugevamate kasuks. Brüsseli edendatavad ühtlustatud standardid luuakse suurmajanduste olustike jaoks, aga see seab väikesed riigid ebasoodsasse olukorda. Selle asemel et võrdsustada konkurentsitingimusi, loob EL süsteemi, milles jääb ellu see, kes suudab bürokraatlikule koormusele vastu seista, mitte see, kes töötab tõhusamalt.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroopa on võtnud liiga iseenesest mõistetavana ühisturgu, leiab Eesti Panga ökonomist Peeter Luikmel.
Finantsturgudele ei meeldi ebakindlus, kuid Donald Trumpi tegevus on investorid USA aktsiaturu suhtes ettevaatlikumaks teinud, kirjutab Swedbanki privaatpanganduse strateeg Tarmo Tanilas.
Mis juhtub tänavu globaalses logistikas, ei julge prognoosida ükski analüütik. Kuni elevant laamendab portselanipoes, ei suuda kahjusid keegi kokku lugeda, kuni ta on maha rahunenud ja killud kokku koristatud, kirjutab Äripäeva teemaveebi Logistikauudised.ee juht Tõnu Tramm Infopanga logistika kvartaliraportis.
Ettevõtted otsivad praeguses majandusseisus võimalusi kokkuhoiuks ja jätavad oluliste riskide vastu kindlustamata. Nii unustavad nad, et riskide realiseerumise korral võib tekkinud kahju suurus ähvardada ettevõtte toimimist või hoopistükkis selle lõpetada, hoiatab Eesti Kindlustusseltside Liit.