Analüüs: üle pika saabus logistikasse kübeke selgust
Kuigi Hiina ja USA esialgne kaubanduskokkulepe tähendab kaubandussõjas esialgu kolmeks kuuks vaherahu, eeldavad paljud, et tollimäärad uuesti ülespoole enam ei lähe, kirjutab MyDello müügijuht Mikk Hüüdma teemaveebis Logistikauudised.
Nüüd, kui Hiina ja USA vahel on kaubanduses teatav kindlustunne taastunud, on ka nõudlus kaubavedudele uuesti hoogsalt suurenemas. Teistel suundadel on aga olukord endine, läbirääkimised teiste riikide, sealhulgas Euroopa Liidu ja Donald Trumpi administratsiooni vahel alles käivad.
Ettevõtted peavad arvestama trendiga “Hiina-pluss-üks“
Iga järjekordne Trumpi teade tollitariifide kohta kasvatab järsult nõudlust kiirete logistikalahenduste järele, sest ettevõtted püüavad iga hinnaga tariifitõusudest ette jõuda ja oma äris ebamäärasust vähendada, kirjutab Balti Logistika operatsioonide juht Greete Orgusaar.
Isegi kui USA ja Hiina jõuavad lähikuudel kaubanduses pikaajalisele kokkuleppele, ei jää tollisõja negatiivsed mõjud tulemata. Šoki tegelik mõju majandusele selgub aga tõenäoliselt alles mitme kuu pärast, kirjutab SEB privaatpanganduse strateeg Sander Danil.
Hiina ja Ameerika Ühendriigid alustasid laupäeval Šveitsi suuruselt teises linnas Genfis kõrgetasemelisi kaubanduskõnelusi, mida ameeriklaste poolelt veab USA rahandusminister Scott Bessent.
Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) annab toetust ringsete ärimudelite arendamiseks ja tööstussümbioosi loomiseks. Toetuse abil saab arendada ringselt valmistatud tooteid, leida biotoorainele lisandväärtust loovaid kasutusviise, luua jagamislahendusi ja arendada parandusvõimalusi. Samuti antakse toetust tööstussümbioosi lahendusteks, kus ühe ettevõtte tootmise kõrvalsaaduseid kasutab teine ettevõte.