Andres Haabu • 18. jaanuar 2018 • 1 min
Jaga lugu:

1962. aasta Monaco GP uskumatud kaadrid

Foto: Flying Clipper

Tänavune Monaco GP pakub ilmselt võidusõidumaailma üht keerulisemat väljakutset. Koos Le Mansi 24 tunni sõidu ja Indy 500 võiduajamisega peetakse võistlust tõeliseks mehe ja masina jõuprooviks.

Kaasagne võistlus erineb siiski oluliselt sellest, milline Monaco GP ajahämarustes välja nägi, kirjutab Briti autoväljaanne CAR.

Internetti on üles pandud suurepärase kvaliteediga videomaterjal 1962. aasta Monaco Grand Prix'st, mis näitab kõnekalt, kui palju on kuulus Monte Carlo tänavarada viimase 55 aastaga muutunud. Nagu arvata võib, ei pööratud neil ammustel aegadel ohutusele erilist tähelepanu ja kaadrites vilksatavad nii rajale sattunud jalakäijad kui võidusõidusse mitte puutuvad sõidukid.

70 mm filmilindil olevad kaadrid on pärit Saksa dokumentaalfilmist “Flying Clipper aka Mediterranean Holiday” ja on kvaliteedilt pea samaväärsed tänapäevaste võiduajamiste videopildiga.

Kuigi suuresti sisaldab film kaadreid võidusõidust endast, on osa sõidukilt salvestatud materjalist pärit ilmselt ka treeningsõitudelt. Igatahes pakub video imelist ajareisi vana kooli võidusõidumaailma.

Paljud peavad praegust Monaco GPd endisaegse kohitsetud versiooniks, ent ilmselt on õiglasem öelda, et tänane võistlus pakub hoopis teistsugust väljakutset. Kaasaegne vormel-1 piloot peab hakkama saama palju laiemate, võimsamate ja paremat pidamist pakkuvate autodega. Edukaks osalemiseks tuleb 900hobujõulist sõidukit kiirelt ja ohutult rajabarjääride vahel hoida pea kaks tundi. See pole kaugeltki kerge ülesanne.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt