Miks pole mobiilimaksed turgu vallutanud?

05. november 2014, 20:32
Mobiilimakseid arendava Verifone'i tegevjuht Paul Galant rahakonverentsil
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141105/BORS/141109825/AR/0/AR-141109825.jpg

Võib küll tunduda, et tarbijad kasutavad oma nutitelefone ja tahvelarvuteid kõige eluks vajaliku jaoks. Üks asi aga, millest suur osa neist hoidub, on mobiilimaksed.

Kusjuures 48 protsenti küsitletutest ütles USAs, et nad pole kunagi oma mobiili makseteks kasutanud, selgub digitaalsele kaubandusele lahendusi pakkuva ettevõtte Avangate uuringust.

Miks väldivad niivõrd paljud inimesed mobiilimaksete tegemist? 40 protsenti vastas, et nad ei taha mobiili salvestada tundlikku informatsiooni, vahendab Fox Business.

Isegi tarbijad, kes teevad mobiiliga oste, ei tunne ennast turvaliselt. 22 protsenti ütles, et mobiilimakseid tehes nad ei tunne, et see oleks täiesti ohutu, kuid teevad seda siiski.

Vaatamata mobiilimaksete muredele soovib enamus siiski paberist loobuda – lausa 90 protsenti vastanutest ei eelista maksta arveid tšekiga. Tarbijad ootavad, et lahendused muutuksid turvalisemaks ning mugavamaks.

„Täna on näha, et me digitaliseerime tooteid teenusteks – mida me kutsume ka „Uute teenuste majanduseks“ – ja see sünnitab järgmise generatsiooni tarkvara- ja võrguteenuste ettevõtteid, kes revolutsioneerivad kaubandust,“ ütles Avangate tegevjuht Carl Theobald.

"Selliste uute teenusepakkujate jaoks pole raha teenimine enam kinni vaid maksetehingu tegemises. Edaspidi on võimalus olla kliendiga kontaktis, teda teenindada ning luua pikaajalisem suhe,“ lisas Theobald.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. November 2014, 20:32

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing