Rainer Saad • 13. november 2014
Jaga lugu:

Nõudlus kulla järele langes

Kullakang
Kullakang  Foto: Bloomberg

Kolmandas kvartalis vähenes nõudlus kulla järele, teatas Maailma Kullanõukogu.

Nõudlus kulla järele vähenes kolmandas kvartalis võrreldes möödunud aasta sama ajaga 2 protsenti, 929 tonnini. Tegemist oli nõrgima kvartaliga pärast 2009. aasta neljandat kvartalit. Möödunud aasta kolmandas kvartalis osteti 964 tonni kulda, mis on 16 protsenti vähem kui 2012. aasta kolmandas kvartalis.

„Kolmas kvartal oli kullale rahulik kvartal. Polnud selget hinnasignaali ja see hoidis investoreid kullast eemal,” kirjutas Maailma Kullanõukogu täna avaldatud raportis.

Kolmanda kvartali alguses püsis kulla spot-hind 1325 dollaril, kuid kolme kuuga langes see peaaegu 9 protsenti. Kvartali lõpetas kuld 1208 dollaril.

Kullanõudluse vähenemise taga on ka asjaolu, et investorid eelistavad aktsiaid väärismetallile, kuna aktsiate hinnad teevad mitmel pool maailmas uusi rekordkõrgeid tasemeid.

Nõudlus kuldehete järele vähenes kolmandas kvartalis Hiinas 4 protsenti, 534 tonnini. Samas Indias kasvas nõudlus kuldehete järele 60 protsenti, 183 tonnini. Kasvu põhjuseks on see, et eelmise aasta kolmandas kvartalis piiras India valitsus kulla importi.

Nõudlus investeerimiskulla järele (kuldmündid ja kullakangid) kasvas kolmandas kvartalis võrreldes möödunud aastaga 6 protsenti, 204 tonnini.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt