Birjo Must • 8. detsember 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Naftahind viie aasta madalaim

Nafta puurimine Põhjamerel.  Foto: EPA

Toornafta hind jätkab ka selle nädala alguses langust ning Brenti toornafta kukkus täna viie aasta madalaimale tasemele.

Langusele annab hoogu juurde nii dollari tugevnemine kui globaalsete börside üldine tõus. Lisaks kasvab USA naftatoodang ning nõudlus ületab pakkumist.

Toornafta futuurid kukkusid täna Londonis 2,5% ja New Yorgis 1,9%. Morgan Stanley alandas oma reedeses raportis tuleva aasta naftahinna prognoosi 29%.

Hinnad olid languses juba möödunud nädalal, mil Saudi Araabia kuised naftahinnad läbisid suure kärpelaine Aasia ja USA ostjatele. Reedel pani USA tugev tööturu raport dollari veelgi rallima ning see langetas omakorda nafta hinda.

Tugev dollar teeb aga nafta ostmise suurema osa riikide jaoks kalliks, kuna tegemist on dollaripõhise toorainega.

Nymexi toornafta hind on viimasest kümnest nädalast kukkunud üheksal nädalal. Reedel saavutas see madalaima taseme alates 2009. aasta juulist. Põhjamere Brenti toornafta on kukkunud viimasest 17 nädalast kokku 14. Reedel saavutas hind madalaima taseme alates 2009. aasta oktoobrist.

Selle nädala lõpus avaldavad suurimad globaalsed energiaagentuurid oma kuised raportid. See peaks andma parema ülevaate naftahindade liikumisest ning nõudluse ja pakkumise suhtest.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt