Raido Neemre • 12. august 2015 kell 18:52

Kraft Heinz koondab 2500 töökohta

Foto: EPA

Kraft Heinz, mille enamusosalus kuulub Warren Buffett’i ettevõttele Berkshire Hathaway, koondab USA-s ja Kanadas ligikaudu 2500 töökohta, vahendab Bloomberg.

Kraft Foods teatas eelmisel kuul, et ettevõte plaanib oma peakorteri, kus töötab ligikaudu 1900 inimest, viia väiksematesse ruumidesse Chicagos.

Kraft Foods ja H.J. Heinz ühinesid juulis sõlmitud kokkuleppe alusel, mida juhtisid Buffett ja 3G Capital.

3G juht Bernardo Hees, kes nüüd juhib kombineeritud toitutootjat, koondas ligi 2,5 aastat peale Henzi ülevõtmist 7000 töökohta.

Berkshire aseesimees Charles Munger on koondamised heaks kiitnud, sõnades, et sellised meetmed on produktiivse kapitalistliku süteemi alused.

Eelmise aasta lõpus oli Kraftil ligi 22 000 töötajat.

Eelmisel kuul avalikustas Kraft poliitikad, mille eesmärgiks on erinevate kulude nagu reisikulud, elekter ja kontoritarbed, kärpimine.

“Meie ettevõtete põhjalik ja detailne integratsiooniprotsess ja uue organisatsiooni disainimine on praegu poolel teel,” sõnas Kraft Heinz’i kõneisik Michael Mullen.

“Oleme välja töötanud uue täiustatud struktuuri oma organisatsioonile lihtsustamaks, tugevdamaks ning muutmaks majanduslikult tõhusamaks firma toimimist,” lisas ta.

Mulleni sõnul on pakub ettevõte koondatud töötajatele minimaalselt kuue kuu ulatuses lahkumishüvitist.

 

Hetkel kuum