Birjo Must • 20. oktoober 2015 kell 12:15

Google trügib tagasi Hiinasse

Google tahab uuesti siseneda Hiina turule.   Foto: EPA

Google omandas vähemusosaluse Hiina tehisintellekti idufirmas Mobvoi, sest soovib siseneda uuesti maailma suuruselt teise majandusriigi turule.

„Mobvoil on Google'i investeeringu üle väga hea meel, kuna mõlemad firmad jagavad tehnoloogia arengu pikaajalist vaadet ja on pühendunud sellele, et luua uute tehnoloogiate abiga rohkem kasutajamugavust,“ teatas idufirma asutaja Zhifei Li pressiteate vahendusel.

Firma kavatseb raha kasutada oma peamiste tehnoloogiate arendamiseks ning uute toodete loomiseks. Mobvoi teatas ühtlasi ka, et kavatseb arendada autode seadmeid ja proovida kätt robootikas.

Google tõi oma otsinguteenused Hiina turult ära 2010. aastal pärast seda, kui oli enda teatel sattunud sealse valitsuse küberrünnakute alla. Kuigi Hiinas on Gmaili teenus blokeeritud, siis on Android riigi kõige levinum operatsioonisüsteem.

CCS Insighti asepresidendi Martin Garneri kinnitusel hoiab Google Hiinas tehnoloogia arengul teravalt silma peal, sest soovib turule naasta. Idufirmas osaluse omandamine on Garneri sõnul vaid väike tükk suurest pildist.

Hetkel kuum