Rainer Saad • 26. oktoober 2015 kell 6:24

Tallinna börsist saab bitcoini tehnoloogia katsejänes

Tallinna börs.  Foto: Scanpix

Nasdaq asub Tallinna börsil katsetama bitcoini kasutatavat tehnoloogiat, kuna Eesti IT infrastruktuur annab selleks hea võimaluse.

Tallinna börsi kommunikatsioonijuht Ott Raidla ütles, et blockchain- tehnoloogiat vaadatakse finantsmaailmas kui järgmist võimalikku murrangulist turu arendajat ja seepärast katsetavad seda paljude valdkondade ettevõtted. 

„Kuna Nasdaq globaalses mõttes on tänaseks suuresti tehnoloogiaettevõte, siis on blockchain'il kui suure potentsiaaliga tehnoloogial põhinevate lahenduste väljatöötamine prioriteet ka Nasdaqi tootearenduses,“ ütles ta.

Nasdaqi juht Bob Greifeld ütles eelmisel nädalal Londonis, et Eestis alustatakse blockchain-tehnoloogia testimist, kuna tegemist on tulevikku vaatava riigiga.

Raidla sõnas, et Nasdaqi Tallinna üksuse vedamisel ja Nasdaq grupi tehnoloogide toel on tõesti hakatud välja töötama nn proxy voting'u ehk eestikeeli kaughääletamise tehnoloogiat, kuid protsess on alles väga algusjärgus ning seega on päris testimisest veel vara rääkida.

„Põhjused, miks seda projekti Tallinnast veetakse, on lihtsad: esiteks on Tallinna börsil juba umbes 15 aastat kogemust korraldada ettevõtete aktsionäride üldkoosolekuid, teiseks teeb Eesti IT-teenuste kasutamises ja põimimises eri valdkondadesse paljudele lääneriikidele silmad ette,“ ütles Raidla.

Sel aastal teatas LHV Pank, et testib mobiilse rahakoti lahendust, mis kasutab bitcoini tehnoloogiat.

Hetkel kuum