Mait Kraun • 9. november 2015 kell 19:56

Volkswagen maksab klientidele kompensatsiooni

Foto: EPA

Pärast mitut kuud vabandamist on Volkswagen nõus autoomanikele midagi ka kompenseerima, kirjutab CNN Money.

Kokku pakub Volkswagen inimestele, kelle autos kasutati heitgaaside hulga varjamiseks spetsiaalset tarkvara, üle 500 dollari kompensatsiooni. Pakkumine kehtib vaid USAs ostetud autodele.

See summa ei ole paljude autoomanike jaoks aga piisav. “Minu jaoks on selline pakkumine ausalt öeldes solvav,” ütles Nevada elanik Dave Thompson, kellel on 2010. aasta Volkswagen Jetta. Ta ütles, et inimesed maksid diiselmootori, parema kütusekulu ja keskkonnasäästlikkuse eest 5000 dollarit rohkem. “Usaluds on kadunud,” ütles ta.

Teised rahulolematud Volkswageni kliendid kirjutasid CNNile, et kinkekaardi vormis pakutav 500 dollarit on “löök näkku” ning “skandaalne”.

Diiselauto ostnud kliendid saavad 500dollarisele kompensatsioonile lisaks veel 500 dollari väärtuses Audi või Volkswageni teenuseid või tooteid.

“Kui Volkswagen tahaks tõesti klientide usaldust tagasi võita, siis ostaks nad autod tagasi,” ütles Brian Witkin, kel on 2014. aasta Jetta.

Autotootja sõnul on maailmas 11 miljonit autot, kuhu on paigaldatud pettust võimaldav tarkvara. Ettevõte ei ole täpsustanud, miks Euroopa ja teiste riikide klientidele kompensatsiooni ei maksta.

Hetkel kuum