Mait Kraun • 13. november 2015 kell 12:15

GoPro aktsia on sattunud investorite põlguse alla

GoPro kaamera  Foto: Bloomberg

GoPro aktsia on kolm kuud järjest kukkunud, sest kauplejad on pidevalt panustanud hinnalanguse jätkumisele, vahendab MarketWatch.

Neljapäeval kukkus GoPro aktsia 7,8 protsenti 23,15 dollarini, mis tähendab, et ettevõte on esmakordselt aktsiaemissiooni hinnast (24 dollarit) odavam. Sellel aastal on kaameraid tootva GoPro aktsia odavnenud 70 protsenti.

Suurem osa sellest langusest on toimunud viimase kolme kuu jooksul, millal aktsia on kukkunud 60 protsenti. Investorid arvavad, et GoPro on endiselt ülehinnatud ja seetõttu on pidevalt panustatud hinnalangusele. Viimase aasta jooksul on kukkumise ennustajate positsioonide hulk neljakordistunud.

Sungard Astec Analytics, mis jälgib USAs langusele panustavad positsioonide hulka, nimetas GoProd sellel nädalal esimeseks aktsiaks, mille hinnalangusele kauplejad enim panustavad. Teisel kohal on Sungardi nimekirjas Fitbit, mille aktsia langes eile 8 protsenti.

„Kuna kauplejate huvi aktsia hinnalangusele panustada on suur, siis väiksemgi märk, et asjad lähevad halvasti, tekitab aktsia suhtes suurt pessimismi,“ ütles Creative Strategiesi analüütik Ben Bajarin. „Kõik ootavad hullimat.“

Analüütikute teatasid augusti alguses, et GoPro uue Hero4 Session kaamera nõudlus on kesine. Eelmisel aastal muutus olukord ettevõtte jaoks hullemaks – Polaroid kaebas GoPro kohtusse, sest too olevat uue kaameraga rikkunud nende patenti.

GoPro aktsiaCreate bar charts

Hetkel kuum