Mait Kraun • 9. detsember 2015 kell 8:30

Norra naftafond tegi kaotused tasa

Norra naftafondi tegevjuht Yngve Slyngstad.  Foto: epa

Norra naftafondi juhid teatasid, et teises ja kolmandas kvartalis saadud kaotused on sisuliselt tasa tehtud, vahendab Bloomberg.

Eelkõige aitas kaotusi tasa teha strateegia, mille käigus vähendatakse võlakirjade osakaalu ja investeeritakse rohkem aktsiatesse ning kinnisvarasse.

Fond on viimase viie aasta jooksul „järsult vähendanud“ oma võlakirjade positsioone, ütles naftafondi tegevjuht Yngve Slyngstad.

Turgudel on aga jätkuvalt enne Föderaalreservi kohtumist palju ebakindlust ning investeerimiskeskkond pakub suuremat väljakutset. „Fond on sellegipoolest teeninud neljandas kvartalis kõik kolmanda kvartali kaotused tasa – seega on see meie jaoks järjekordne positiivne aasta,“ ütles ta.

Kolmandas kvartalis sai naftafond nelja aasta suurima kahju, sest Hiina aktsiaturgude langus ning kõrgemate intressimäärade perspektiiv viisid maailmaturgudelt triljoneid dollareid. Fond oli kahjumis ka teises kvartalis, sest globaalselt langesid nii võlakirja- kui ka aktsiaturg.

Selleks, et paremini riske juhtida, taotlevad naftafondi juhid investeerimiseks lubatavate varaklasside laiendamist. Norra rahandusministeeriumile saadetud kirjas küsisid nad luba infrastruktuuri ja kinnisvarasse investeerimiseks. Infrastruktuuri tahetakse investeerida 5 protsenti portfellist ja kinnisvarainvesteeringute osakaalu tahetakse kahekordistada 10 protsendini.

Hetkel kuum