Kadi Neemre • 30. detsember 2015 kell 15:58

Warren Buffettil ülimalt kahjumlik aasta

Foto: EPA

Investeerimisguru Warren Buffetti jaoks oli käesolev aasta üks hullemaid aastaid alates 2009. aastast. Buffeti ettevõte, Berkshire Hathaway aktsiad on sellel aastal kukkunud 11% ning aasta pole veel lõppenud.

Buffett soovitas investoritel esmakordselt hinnata tema tegevust tuginedes Berkshire’i aktsiahinnale, mitte vaid ettevõtte bilansiväärtusele nagu ta varasemalt on soovinud.

Investeerimisguru soovitas investoritel anda hinnangud tuginedes pikale perspektiivile, mitte vaid ühele aastale. Aktsionärid hindasid Berkshire’i väljavaated aga eelkõige seoses toormehindade langusega, negatiivseks .

Kuigi Berkshire-il ei ole nafta ega gaasiga tegelevaid tütarettevõtteid, transpordib firma raudteeäri naftat, kivisütt ja põllumajanduslikku toodangut ning selle tööstusharu müüb tooteid kokkukuivavale naftatööstusele.

Berkshire’i kindlustusharu nõrk tulemus võib samuti olla madalate naftahindade tulemus, kuna madalad kütusehinnad tähendavad seda, et auto- ja rekkajuhid on teedel kauem ning õnnetusi juhtub rohkem.

Berkshire’i tabasid ka ettevõtte kahe suurima aktsiainvesteeringu langused: American Express on sellel aastal kukkunud 24% ning IMB kukkus sellel aastal 13%.

Samas on aga Buffetti äritulemused olnud üsna head: Berkshire’i netotulu tegi selle aasta esimesel üheksal kuul 18% kasvu ning ettevõtte väärtuseks kujunes 18,6 miljardit dollarit. Firma arvestuslik väärtus kasvas 3,3%.

 

 

Hetkel kuum