Mait Kraun • 2. märts 2016
Jaga lugu:

Faber: aktsiad on ülemüüdud

Marc Faber.  Foto: EPA

Miljardär Marc Faber, kes on tuntust kogunud oma pessimistlike prognoosidega, arvab, et aktsiad on „ülemüüdud“ ning turud võivad tõusma hakata, vahendab CNBC.

Gloob, Doom & Boom raporti väljaandja arvab, et aktsiaturud on liiga palju langenud ning tõenäoliselt toimub lühiajaline taastumine. Pikemas perspektiivis püsib Faber aga pessimistlik ja arvab, et olukord muutub lõpuks siiski hullemaks.

„Veebruaris toimus tõsine ülemüük. Ülemüüdud turg võib aga järsult tõusma hakata,“ ütles Faber.

Standard & Poor’s 500 indeks langes veebruaris 0,42 protsenti. Indeks on langenud juba kolmel kuul järjest. Aasta algus oli indeksi jaoks halvim alates 2009. aastast.

Faber ütles, et suure volatiilsusega aktsiad võtsid vastu kõige suurema löögi ning nüüd võiks just need taastuma hakata. „Naftasektor võiks tõusta lausa 10-20 protsenti,“ lisas ta.

„See võiks S&P 500 indeksi viia 2050 punktini, aga ma ei arva, et me näeme uusi tippe. Kui uued tipud tulevad, siis veavad tõusu väike arv aktsiaid,“ lisas ta. Praegu kaupleb S&P 500 indeks 1977 punkti juures.

Pikema aja suhtes on ta aga pessimistlik. Pärast lühiajalist tõusu hakkavad aktsiaturud üle maailma tema sõnul uuesti langema. „Maailmamajandus aeglustub märkimisväärse kiirusega,“ ütles Faber ja lisas, et USA ei suuda sellises keskkonnas head majanduskasvu näidata.

Jaga lugu:
Hetkel kuum