Birjo Must • 29 aprill 2016

Danske üllatas suure kasumiga

Danske Banki kasum oli oodatust suurem.  Foto: Reuters/Scanpix

Danske Banki esimese kvartali kasum ületas analüütikute ootusi, kuna pangal õnnestus edukalt hakkama saada negatiivsete intressimäärade ja volatiilsete turgudega.

Taani suurima panga puhaskasum langes aastaga 1%, 4,78 miljardile Taani kroonile (640 miljonit eurot). See ületas Bloombergi küsitletud analüütikute oodatud 4,52 miljardi kroonist kasumit.

Möödunud aasta esimese kvartaliga võrreldes jäi panga intressitulu põhimõtteliselt samaks, kuid kogutulu vähenes 9%.

"Hoolimata väljakutseid esitavatest finantsturgudest ja negatiivsetest lühiajalistest intressimääradest oli meil rahuldav aasta algus," märkis Danske Banki juht Thomas Borgen. "Meil õnnestus saada uusi kliente ja kasvatada laenumahte turul, mida iseloomustab keskmine mõõdukas majanduskasv ja küllaltki nõrk krediidinõudlus. Me vähendasime kulusid, samal ajal kui laenukahjud jäid madalale tasemele," lisas juht.

Taanis on juba mõnda aega olnud negatiivsed intressimäärad ja suurem osa ökonomiste ei usu, et need muudetakse positiivseks enne 2018. aastat. Riigi peamine hoiuse intressimäär on pärast viimast langetamist jaanuaris –0,65%.

Kuigi see olukord muudab pankadel raskeks laenutulu teenida, siis on laenuvõtjatel jällegi lihtsam oma laene teenindada. Danske kirjutas möödunud kvartalis maha 130 miljoni krooni eest halbu laene, võrreldes 502 miljoni krooniga aasta eest samal ajal.

Sel nädalal teatasid oma majandustulemused ka teised Skandinaavia pangad. Swedbanki kasumi kasv seiskus, SEB kukkus oodatust sügavamasse kahjumisse ja Nordea kasum vähenes järsult.

Hetkel kuum