Indrek Mäe • 10. mai 2016
Jaga lugu:

Tallinn maksab Kaubamajale müügimaksu tagasi

Tallinna Kaubamaja  Foto: Raul Mee

Tallinna linn otsustas loobuda eelmisel suvel tehtud halduskohtu otsuse vaidlustamisest ning maksab Tallinna Kaubamaja tütarettevõtetele tagasi aktsiisikaupade pealt tasutud müügimaksu.

Selver ja Kaubamaja võitsid eelmise aasta suvel halduskohtus Tallinna Ettevõtlusametit. Otsuse kohaselt ei olnud linna nõutud müügimaks aktsiisikaupade pealt seaduspärane. Kuigi linn otsustas algselt otsuse edasi kaevata, on nüüdseks sellest loobutud ning seega makstakse nii ASile Kaubamaja kui ka Selver ASile aktsiisikaupade pealt makstud müügimaks tagasi vastavalt 21 000 ja 297 000 euro ulatuses. Samuti peab linn maksma firmadele intresse kokku üle 124 000 euro.

Kaubamaja, Selveri ja Tallinna Ettevõtlusameti vahelised vaidlused jätkuvad Tallinna ringkonnakohtus seoses müügimaksu tagastusnõudega mitteaktsiisikaupadelt.

Peale selle teatas Tallinna Kaubamaja, et ringkonnakohus jättis rahuldamata apellatsiooni, millega nõudsid müügimaksu tagastamist mitteaktsiisikaupadelt AS Viking Motors, AS TKM King ja OÜ TKM Beauty. Börsiettevõtte sõnul kaalutakse kassatsioonikaebuse esitamist riigikohtusse.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum