Birjo Must • 2. juuni 2016
Jaga lugu:

Elon Musk ootab Apple'i autot 2020. aastaks

Tesla juht Elon Musk hoiatas tehisintellektiga seotud ohtude eest.   Foto: Reuters/Scanpix

Kolmapäeval avalikkusele pika intervjuu andnud Tesla juht Elon Musk ootab Apple'ilt autot 2020. aastaks ja on ainult üks ettevõte, mille tehisintellekti arendamine teda murelikuks teeb.

Kuigi Apple alustas Muski hinnangul auto ehitamisega hilja, siis usub ta, et firma teeb valmis hea sõiduki ja on edukas, vahendab uudisteagentuur CNBC Tesla juhi eilset intervjuud.

Samal ajal valmistab Muskile vähem muret Google, mis on isesõitvate autode arendamisel hetkel pioneer. "Google on teinud head tööd, kuid tegemist ei ole autofirmaga," märkis Musk.

Musk selgitas ühtlasi ka oma vanu kommentaare, mida ta on andnud tehisintellekti kohta. Tema sõnul pole tehisintellekti tulevik roosiline. Peamine oht on Muski väitel see, et kõrgelt arenenud tehnoloogiat kasutab ainult käputäis inimesi ja seda inimkonna kui terviku kahjuks.

Küsimusele, kas mõne konkreetse ettevõtte puhul on see risk õhus, vastas Musk: "Ma ei nimeta nimesid, kuid tõepoolest on üks."

Lisaks kinnitas ta, et kavatseb saata raketi Marsile juba 2018. aastal ning alustada inimeste saatmisega sinna 2024. aastal. 

Jaga lugu:
Hetkel kuum