Rainer Saad • 8. juuni 2016 kell 6:51

Miljardär: Teslast saab maailma üks suurimaid firmasid

Tesla Model S  Foto: epa

Miljardär Ron Baron usub, et elektriautode tootja Tesla kasvab tulevikus maailma üheks suurimaks ettevõtteks.

„Ma arvan, et on väga hea põhjus, miks omada seda aktsiat 10, 15, 20 aastat,“ ütles Baron Capitali tegevjuht Ron Baron CNBC-le antud intervjuus. Baron prognoosib, et aja jooksul teenib ta Tesla aktsiaga 6-7 miljardit dollarit.

„Ma usun, et sellest võib saada üks suurimaid firmasid Ameerika Ühendriikides ja kogu maailmas,“ ütles Baron.

Baronilt küsiti, et kas tema arvates pole Tesla juht aktsionäridele liiga palju lubanud ja seetõttu aktsiahinna üles rääkinud. „Musk võttis tegelikult viimase aktsiaemissiooniga vähem raha kui pakuti. Seega ma ei usu, et ta hakkaks lähiajal uuesti turult raha küsima,“ ütles ta.

Tesla teatas 18. mail, et pakub 6,8 miljonit uut aktsiat, mille väärtus on 1,46 miljardit dollarit. See tuli kaks nädalat pärast seda, kui Tesla teatas, et plaanib aastaks 2018 toota 500 000 elektriautot. Varem oli see eesmärk 2020. aastaks.

„Iga kolme või nelja kuu järel käin ma vaatamas, mis toimub Tesla tehases, olemaks kindel, et autofirma areneb sinna suunda, kuhu ma loodan, et see areneks,“ ütles miljardär.

Baron ostis Tesla aktsiaid hinnavahemikus 208-210 dollarit, kokku 300 miljoni dollari väärtuses. Ta haldab 20 miljardit dollarit.

Eile sulgus Tesla aktsia 232,34 dollaril. Aasta algusest on aktsia langenud pisut üle 3 protsendi.

Hetkel kuum