Goldman Sachsi ennustus teenib julgeid

15. juuni 2016, 16:45
Šveitsi võistkond treener Vladimir Petkovici juhendamisel treeningul enne tänast mängu.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160615/BORS/160619814/AR/0/AR-160619814.jpg

USA investeerimispank Goldman Sachs ennustas jalgpalli EMi eel kõikide alagrupimängude tulemused. Siiani peetud mängude valguses on panga eksimisprotsent aga väga suur ning tulu õnnestub neilt teenida vaid panustajatel, kes võtavad kihlveokontorites väga suuri riske.

Eile sai läbi kolmandik alagrupiturniirist ning nüüd, kus kõikide meeskondade esmaesitused on nähtud, tuleb välja, et Goldman Sachs on siiani peetud 12 mängust täpselt ennustanud vaid 2 mängu lõpptulemuse. Ära suudeti arvata avamängus nähtud Prantsusmaa ja Rumeenia vastasseisu lõppskoor 2:1 ning esmaspäeval välja mängitud 1:1 viik Rootsi ja Iirimaa vahel. Seega on selles riskiastmes tehtud ennustuste õigsuse protsent USA investeerimispanga puhul 16,7.

Veidi paremini on Goldman Sachsi ennustustel läinud võitja pakkumises ilma täpset lõpptulemust arvestamata. Siinkohal on edukalt ennustatud kolmandikul juhtudest ning 12st mängust on suudetud ette näha Prantsusmaa võitu Albaania vastu, Ukraina alistumist Saksamaale, Rootsi ja Iirimaa vahelist viiki ning Hispaania triumfi Tšehhi üle.

Riskialtitel 50protsendine tootlus

Hästi on läinud ennustajatel, kes julgesid võtta suuremaid riske ning panustada Goldman Sachsi eeskujul mängude täpsetele punktiskooridele. Kuna kõrge riskitaseme tõttu on sellise variandi puhul koefitsiendid kihlveokontorites märkimisväärselt kõrgemad, on igale lõpptulemusele euro pannud mänguri kogutulu praeguseks 18 eurot. Kui maha arvutada algpanuste kogusumma, mis 12 mängu kohta on 12 eurot, jääb puhaskasumina suuri riske võtvale panustajale 6 eurot. Seega on sellel riskitasemel 12 mängu kogutootluseks 50%.

Halvemini on läinud kihlveokontorites väiksemaid riske võtval panustajal, kes on järginud investeerimispanga nõuandeid ning ennustanud nende põhjal mängude võitjaid või viike ilma skoori pakkumata. Kõik, kes panustasid siiani toimunud igale mängule 1 euro, on oma ennustustega tagasi teeninud 7,26 eurot, mis on 4,73 euro (puhaskahjum) võrra vähem kihlveokontoritesse viidud kogusummast ehk 12 eurost.

Lõpptulemuse ennustus peab siiani paika

Lisaks mängude tulemuste ennustamisele pakkus Goldman Sachs välja ka turniiri potentsiaalsed võitjad. Kõige suurema tõenäosusega ennustati EMi võitjaks Prantsusmaad, kellele järgnesid Saksamaa, Hispaania ja Inglismaa.

Siiani on kõigi favoriitide alagrupist edasipääsu lootused kindlalt alles ning eriti hästi on turniiri alustanud kolm esimest. Prantsusmaa võiduvärav Rumeenia vastu tituleeriti ERRi poolt senise turniiri kõige ilusamaks ning ka Saksamaa alistas avamängus kindlalt 2:0 oma vastaseks olnud Ukraina. Kolm punkti õnnestus tabelisse saada ka Hispaanial ning tugev edasipääsu lootus on alles ka Inglismaal, kes mängis oma grupi ühe eeldatavalt raskeima vastase Venemaaga 1:1 viiki.

Seega on kõigil, kes ennustasid Goldman Sachsi eeskujul võistluse võitjat, endiselt head võimalused oma raha vähemalt neljakordselt tagasi saada.

Üllatajad tõstavad tulusid

Goldman Sachs ei osanud oma ennustustes ette näha selliseid suurüllatusi nagu Islandi eilne 1:1 viik Portugaliga, Ungari võit üheks F grupi favoriidiks peetava Austria üle ning Itaalia suutlikkus purustada FIFA edetabelis teist kohta hoidev Belgia.

Uute favoriidikandidaatide ilmumine kergitab aga kihlveokontorites juba olemasolevate soosikute koefitsiente, mis tähendab, et võitja ennustamine muutub panustaja jaoks senisest tulusamaks. Seejuures on oluline, et tulususe kasvuga kaasneb ka riskitaseme tõus, sest tõsiseltvõetavate meeskondade hulk on senisest suurem. See tähendab ka suuremat eksimisvõimalust.

Kokkuvõttes teenib iga ennustaja, kes turniiri võitja õigesti pakub, küll rohkem, kuid eelis on taas neil, kes ei pelga oma raha kaotada.

Goldman Sachsi detailse ennustusega saad interaktiivse graafiku abil tutvuda siin.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. June 2016, 16:49
Otsi:

Ava täpsem otsing