Kolm põhjust, miks bitcoini hind kukub

23. juuni 2016, 18:48
Bitcoin
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160623/BORS/160629881/AR/0/AR-160629881.jpg

Eelmisel nädalal kahe ja poole aasta kõrgeima tasemeni tõusnud bitcoini hind on järsult langenud, vahendab CNBC.

Bitcoini hind on vähem kui nädala ajaga langenud juba üle 25 protsendi. Peamiselt on krüptovaluuta hinda survestanud probleemid vahetusbörsidel ja Brexiti riski vähenemine.

Bitcoin kaupleb praegu 568 dollari juures ja võrreldes 17. juunil saavutatud tipuga (774,94 dollarit) on krüptovaluuta odavnenud ligi 27 protsenti.

Eelmisel nädalal jõudis bitcoini hind kahe ja poole aasta kõrgeima tasemeni, sest kauplejad valmistusid ette olukorraks, kus krüptovaluuta „kaevandajad“ saavad vähem preemiaid. See vähendab bitcoini pakkumist ning hinnad hakkasid tõusma.

Tähtsa vahetusbörsi töös ilmnes tõrkeid

Meeleolud muutusid sellel nädalal aga kiiresti, sest Hongkongis asuv bitcoini vahetusbörs Bitfinex pandi paariks tunniks kinni. Vahetusbörs suleti „võrguprobleemide“ tõttu, teatas Bitfinex oma Twitteri lehel. Probleemid lahendati siiski samal päeval.

Bitcoini asjatundjate sõnul on suured hinnaliikumised seotud võimendusega. See tähendab, et väiksed probleemid võivad tekitada palju volatiilsust.

„Inimesed ostsid võimendusega bitcoine, et tõusust osa saada. Väiksemgi halb uudis võib põhjustada müügilaine,“ ütles Hiinas asuva bitcoini vahetusbörsi BTCC tegevjuht Bobby Lee.

Brexiti oht

Lisaks sellele on bitcoini hinnal aidanud tõusta Brexiti referendum. Paljude jaoks on bitcoin niinimetatud turvasadama valuuta. Kuna viimastel nädalatel on Brexiti pooldajate arv küsitluste järgi tõusnud, siis panid kauplejad suuremaid summasid ka bitcoini.

Kõige värskemad küsitlused on aga näidanud, et Suurbritannia ELi jäämise pooldajatel on siiski edumaa. See pani aktsiaturud tõusma ja briti naela kallinema. Bitcoini hinnalangus sai aga hoo sisse.

„Ma arvan, et peamised põhjused on suuremad – näiteks Brexit. Kui küsitlused näitasid, et Suurbritannia lahkub, siis bitcoini hind tõusis. Kui küsitlused hakkasid kalduma teisele poole, siis bitcoini hind langes,“ ütles Elliptici asutaja Tom Robinson.

Jüaani efekt

Hiina jüaan jõudis eelmisel nädalal viie aasta madalaima tasemeni. See on ka üks põhjustest, miks bitcoini hind langes. Nimelt toimub suur osa kauplemisest just Hiinas ning jüaani kurss mõjutab palju ka bitcoini.

„Brexit võib olla suur faktor, aga enamus bitcoiniga kauplemisest toimub Hiinas. Jüaani volatiilsus avaldub ka bitcoini hinnas,“ ütles krüptovaluutade vahetusbörsi Gatecoini asutaja ja tegevjuht Aurelien Menant.

Menant lisas, et tema hinnangul võiks volatiilsus vähenama hakata järgneva paari nädala jooksul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. June 2016, 18:48

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing