Kadi Neemre • 30 juuni 2016

Nafta hind kukkus 3%

Foto: EPA

Nafta hinnad kukkusid täna seoses Nigeeria naasmisega ja Kanada toodangu naasmisega turule.

Taastunud Nigeeria toodang paneb nafta hinnad surve alla, kinnitab Goldman Sachs, lisades, et Kanada metsatulekahjust põhjustatud katkestused kestavad tõenäoliselt septembri lõpuni.

OPECi naftatoodang on juunis tõusnud viimase aja kõrgeimale tasemele, selgub Reutersi hiljutisest uuringust. Nigeeria naftatoodang on peale sõjalisi rünnakuid osaliselt taastunud ning Iraani ja Golfi lahe riikide toodang suurenenud.

Nigeeria naftatoodang on kasvanud 1,9 miljonile barrelile päevas varasemalt 1,6 miljonilt barrelilt seoses naftatorude parandamise ning uute rünnakute puudumise tõttu.

Brenti toornafta hind kukkus 89 sendi ehk 1,8% võrra barreli kohta, makstes 49,72 dollarit.

USA toornafta hind kukkus 3,1% ehk 1,55 dollarit ning barreli hinnaks kujunes 48,33 dollarit.

Brenti septembri futuurid kukkusid 1,19 dollarit 50,13 dollarile barreli eest.

Globaalne naftaindeks tõusis kahe viimase sessiooni käigus, tehes tagasi Brexitist põhjustatud kaotused.

USA ja Brenti toornafta on teinud enam kui 85% tõusu alates ajast, mil hinnad kukkusid sellel aastal viimase 12-aasta madalaimale tasemele.

“Kanada naftatoodang on vaikselt taastumas, kuigi Norra poolt on siiski väike risk veel õhus,” sõnas Petromatrixi analüütik Olivier Jakob.

Norras alustasid naftafirmad ja ametiühingud kahepäevaseid palgaläbirääkimisi, mis ebaõnnestumisel võivad viia streigini ning kahandada riigi nafta- ja gaasitoodangut 6% võrra, kinnitas Norra Nafta ja gaasi ühing.

Pikemas perspektiivis näevad analüütikud ja ökonomistid, et globaalsed naftaturud on tasakaalus seoses riskiga, et riikides nagu Venetsueela, võiks esineda tarnekatkestusi.

USA tootnafta varud kukkusid kuuendat nädalat järjest, teatas USA Energiaagentuur eile.

Hetkel kuum