Birjo Must • 1 juuli 2016

Toorainete võidukäik kestab

Toorainetest on tänavu teinud kõige suurema ralli suhkru hind. Pildil müüja suhkrurooga.   Foto: Reuters/Scanpix

Kui toorainete hinnaralli jätkub, siis lõpetavad need tänavu tõenäoliselt esimest korda viimase viie aasta jooksul plussis.

Analüütikute teatel jätkub toorainete hinnatõus ka teisel poolaastal, kuid mõne arvates ei tule ralli sama kiire, kirjutab MarketWatch.

Sel aastal on hinnatõusu vedanud suhkur ja sealiha, kuid ka nafta- ja kullafutuurid on teinud pärast kaheaastast sügavat kummumist kena hüppe üles. Kõige rohkem on tänavu langenud kariloomade ja kivisöe hinnad.

Libertas Wealth Management Groupi juht Adam Koos usub, et toorainete hinnad tõusevad ka järgmiste kuude jooksul."Toorained olid pikka aega mahajäänud varaklass ning oli ainult aja küsimus, et näeksime neid taas esikohal," rääkis Koos. "Ma arvan, et see moment on käes ja kuna aega veel on, siis ei peaks investorid tundma end rongist mahajäänuna."

Toorainete puhul on tegemist on varaklassiga, mis lõpetas möödunud aasta suurima langusega alates 2008. aastast.

Bloombergi tooraine indeks on tänavu kerkinud umbes 13%. Mullu kukkus see 25%.

Suhkru hind on tänavu tõusnud 39,6%, sealiha hind 39,4% ja Brenti nafta hind 37,3%, näitavad FactSeti andmed, mis peegeldavad kõige aktiivsemaid futuurilepinguid. WTI nafta on tõusnud 34,2% ja kuld 26,9%. Elus kariloomade hind on langenud 16,5%.

Möödunud nädalased Suurbritannia referendumitulemused muutsid toorainete hinnad volatiilseks. Eile umbes 3% langenud nafta hind on täna jälle plussis. WTI nafta maksab 48,51 dollarit barreli kohta.

Hetkel kuum