Kadi Neemre • 2. august 2016 kell 20:15

Börs: nafta kukutab jätkuvalt turge

Foto: EPA

USA turud olid täna languses, peamiseks mõjutajaks oli nafta hind kukkus esimest korda alates aprillist alla 40 dollarit barreli eest.

USA toornafta hind kukkus 1,37%, barreli hinnaks kujunes 39,51 dollarit. Eile tegi WTI enam kui 3% languse, kukkudes madalaimale tasemele alates 20. aprillist.

“Üleüldiselt peegeldab tänane turgude langus muresid globaalse majanduskasvu üle ning samuti valmistavad muret naftahinnad,” kommenteeris tänast turgude langust Edward Jonesi investeerimisstrateeg Kate Warne.

Dow Jones kukkus korraks enam kui 150 punkti; tänane päev märkis indeksi jaoks juba seitsmendat päeva langust. Indeksi suurimad kukkujad olid Boeing ja Goldman Sachs.

R.W.Bairdi investeerimisstrateegi Bruce Bittlesi sõnul põhjustasid ärevust veel Deutsche Banki ja Credit Suisse USA börsil olevate aktsiate vastavalt 3,7 ja 5% langused.

Majandusuudiste poole pealt kasvas eraisikute sissetulek juunis 0,2%, jäädes pisut alla analüütikute prognoosile. Tarbijate kulutused aga suurenesid juunis 0,4%, ületades sellega analüütikute ootuseid.

Reedel avaldab USA tööturustatistika amet juulikuise tööraporti, mida investorid pikisilmi ootavad.

Sarhan Capitali tegevjuht märkis, et Föderaalreserv võib viidata võimalikule intressimäärade tõstmise ajastusele, kui juunis loodud töökohtade arv on oodatust märkimisväärselt suurem. Samas ei usu ta, et intressimäärad võiksid septembris tõusta.

FBB Capital Partnersi uuringutejuhi Mike Bailey sõnul varjutab kehv SKP kasv ka tugevaima tööraporti.

Detsembri kullafutuurid tõusid 13 dollarit ning kullauntsi hinnaks kujunes 1372,60 dollarit.

Dow Jones kukkus 0,48% ning sulgus 18315,96 punktil. S&P 500 sulgus 0,64% langusega 2157,03 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 0,90% langusega ning sulgus 5137,73 punktil.

 

Hetkel kuum