Pille Ivask • 3. august 2016 kell 7:45

Volkswagen võib saada löögi ka Hiinalt

Volkswageni autotehas  Foto: EPA

Volkswagen hoiatas, et Hiina müügitulemused võivad märkimisväärselt kukkuda, kui Hiina valitsus otsustab, et seni kehtinud maksukärbe väiksema mootoriga autodele kaotab selle aasta lõpus kehtivuse.

Saksa autotootja on Bloombergi andmeil praegu läbirääkimistes nii Hiina valitsuse kui ka Hiina Autotootjate Assotsiatsiooniga, et selgeks teha, kas maksukärpe tegemist lükatakse edasi.

Volkswagen müüs Hiinas ja Hongkongis selle aasta esimeses pooles rekordilised 1,86 miljonit sõidukit. Hiinlaste nõudlust Volkswagen Groupi kuuluvate autode järele suurendas eeskätt see, et Hiina valitsus otsustas väikse mootoriga autodele kehtestatud müügimaksu varasemalt 10 protsendilt 5-le kärpida.

Volkswageni Hiina osakonna juht Jochem Heizmann lausus, et juhul kui Hiina valitsus otsustab aasta lõpus müügimaksu kaotada, oleks see Volkswagenile suur löök.

Hiina on end Saksa autotootja jaoks üldse eduka turuna tõestanud. Volkswagen müüb Hiinas vähe diiselmootoriga autosid, sest riiklik juhtkond promob bensiini kasutamist.

Hoolimata segadusest maksudega on Volkswagen teatanud, et jääb Hiinas oma 4 miljardi euro suuruse investeerimisplaani juurde. Samuti plaanib ettevõte Hiina tarbijateni lähiaastail tuua taskukohasema linnamaasturi.

Hetkel kuum