Mait Kraun • 12. oktoober 2016 kell 7:00

Tugev nael ja mudas euro

Briti nael  Foto: epa

Briti nael on täna tugevnenud dollari suhtes üle 1,5 protsendi, sest üks meediaraport näeb Brexiti puhul „pehmemat“ stsenaariumi, vahendab MarketWatch.

Euro langes samal ajal (dollari suhtes) madalaima tasemeni alates juulist, sest intressimäärade tõstmise tõenäosus kasvab.

Naela hind on täna kallinenud 1,2 protsenti 1,2327 dollarini. Euro on täna odavnenud dollarisse 0,1 protsenti ja ühe euro eest tuleb maksta 1,1042 dollarit.

Bloombergi raportist selgus, et Suurbritannia peaminister Theresa May on nõus oma Brexiti plaanid parlamenti hääletusele saatma. See võib vähendada tema võimalusi „järsu“ Brexiti läbiviimiseks ning olukord võib laheneda veidi pehmemalt.

Investorid hakkasid pärast raportit oma naela langusele panustavatest positsioonidest loobuma. „Viimasel ajal on naela palju müüdud. Tundub, et see uudis sundis paljusid oma positsioone kinni panema,“ ütles investeerimifirma Mizuho Securitiesi valuutastrateeg Kengo Suzuki.

Investorid on naela kurssi viimastel päevadel pingsalt jälginud, sest reedel tabas valuutat äkklangus, mille tagajärjel odavnes see mõne minutiga lausa 6 protsenti.

„Vaatamata sellele, et Brexitiga on seotud teatud riskid, ei odavne nael lõputult,“ ütles Brown Brothers Harrimani valuutastrateeg Masashi Murata.

„Odavama naela positiivset mõju Briti majandusele ei saa ignoreerida,“ ütles Murata ja tõi välja, et juuli-augusti ekspordi- ja jaemüüginumbrid on tugevad.

Hetkel kuum