Kadi Neemre • 21. oktoober 2016 kell 19:43

Börs: nädal lõppes valdavalt languses

New Yorki börs  Foto: EPA

USA turud olid täna peamiselt languses, mida juhtis püsikaupade aktsiate kasv; ainsana jäi rohelisesse Nasdaq. Turge mõjutasid ka tugev dollar ning jätkuv kasumiraportite hooaeg.

Dow Jonesi edukaimad ettevõtted olid McDonald's ja Microsoft ning suurim kaotaja IMB.

S&P 500 edukaim oli püsikaupade sektor, mida juhtis enam kui 7% kasvuga Time Warner. Ettevõtte aktsiate edu tagasid teated, mille kohaselt peab ettevõte läbirääkimisi, mille raames plaanib AT&T firma ära osta.

“Üldiselt võib märgata mõningaseid muresid dollari, nafta hindade ja valimiste üle, kuid ma usun, et need on lühiajalised,” kommenteris turgude seisu Boston Private Wealthi strateeg Robert Pavlik.

USA dollar kasvas valuutakorvi suhtes ligi 0,39%, tõustes viimase seitsme kuu kõrgeimale tasemele.

San Francisco Fedi president John Williams märkis oma tänases kõnes, et tema arvates on USA majandus üsna heas seisus ning liigub õiges suunas; samuti on ta rahul tööhõive määraga. Tema sõnul avaldavad aga dollar ning madalad energiahinnad inflatsioonile negatiivset mõju.

CME Group's FedWatchi mõõdiku kohaselt prognoosivad turud tõenäosuseks, et detsembris tõstetakse intressimäärasid, 60%.

Ettevõtete poole pealt avaldas General Electric täna oma kvartalitulemused, kus kasum ületas analüütikute prognoose, kuid müügitulu jäi prognoosidele alla. Tööstushiid alandas ka oma 2016. aasta aktsiakasumi prognoose. Microsoft aga teatas täna oodatust parematest kvartalitulemustest.

The Earnings Scouti koostatud andmetele tuginedes on seni 80% 116-st S&P 500 ettevõttest, mis on tänase seisuga avaldanud oma kasumiraportid, ületanud analüütikute kasumiprognoosid; 65% on aga ületanud müügitulu prognoosid.

USA toornafta detsembri futuurid kasvasid 0,43% ning barreli hinnaks kujunes 50,8 dollarit. Baker Hughesi andmetel kasvas puurtornide arv USAs 11 võrra 443le.

Detsembri kullafutuurid kasvasid 20 senti ning untsi hinnaks kujunes 1267,70 dollarit.

Dow Jones lõpetas päeva 0,08% languses ning sulgus 18147,90 punktil. S&P 500 kukkus 0,01% ning sulgus 2141,15 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 0,30% tõusuga 5257,40 punktil.

Hetkel kuum