Olavi Teppan • Pille Ivask • 31. jaanuar 2017 kell 20:54

Tim Cook: Apple'il oli võimas kvartal

Foto: EPA

Täna pärast börsi sulgemist tulemused avaldanud Apple on näidanud iPhone 7 head läbimüüki ja ka käibekasvu Hiina turul. Kokkuvõttes liikusid aktsiaturud täna erisuunaliselt.

Apple’i kasum aktsia kohta oli möödunud aasta viimases kvartalis 3,36 dollarit. Analüütikud prognoosisid keskmiselt 3,21 dollarit. Aasta varem oli korrigeeritud kasum aktsia kohta olnud 3,28 dollarit.

Kvartali käibeks ootasid analüütikud 77,25 miljardit dollarit, kuid tuli 78,4 miljardit. Aasta varem oli käive 75,9 miljardit. iPhone’i müüdi kvartalis 78,29 miljonit.

iPhone’ide müüginumbrid valmistasid üllatuse: Apple müüs 78,29 miljonit iPhone’i, analüütikud prognoosisid tulemuseks 77,42 miljonit.

Ettevõtte teenustelt tulev käive oli 7,17 miljardit dollarit, analüütikud ennustasid tulemust 6,91 miljardi dollari juurde.

Dividendideks jaotatakse 57 senti aktsia kohta.

„See oli võimas kvartal,“ kommenteeris Apple’i tegevjuht Tim Cook CNBCle, lisades, et oli oodanud viimasest kvartalist kasvu taastumist ning seda mitte ainult tänu iPhone 7-le, vaid ka edukale teenuste müügile Hiina turul, mille suhtes on Cook ka pikaajaliselt optimistlik. Cooki teatel näitasid kasvu ka Maci müüginumbrid, mis olid aegade parimad.

Kuigi tulemused olid oodatust paremad, jättis investoritele mõneti mõru maitse asjaolu, et Apple’i fiskaalaasta teiseks kvartaliks ennustatavad tulemused on tagasihoidlikumad. Ettevõte prognoosib käivet 51,5 miljardi dollari juurde, samas kui Thomson Reutersi küsitletud eksperdid ootasid, et ettevõte teatab käibeprognoosist, mis jääb 53,79 miljardi juurde.

Cook märkis, et ettevõtte pikaajalist käekäiku silmas pidades on kindlasti oluline olla edukas Hiinas, kus müüginumbrid praegu just erilist põhjust optimismiks ei anna. Esimeses kvartalis kahanesid Apple’i müüginumbrid 12% võrra. “USA ja Hiina vajavad üksteist. Maailmal on tarvis Hiina ja USA võitu,” ütles Cook investoritele. Apple'i suurimad konkurendid Hiinas on nii Samsung kui ka kohalikud tootjad, näiteks Huawei.

Apple’i aktsia hind tõusis pärast tulemuste teatamist järelturul 3% võrra, 125,02 dollarini.

USA aktsiaturud liikusid täna erisuunaliselt, kuid kuu kokkuvõttes suutsid indeksid jääda plusspoolele. S&P 500 langes 0,09% ja Dow Jonesi tööstuskeskmine 0,54%. Nasdaq Composite lõpetas päeva 0,02 protsendiga plusspoolel.

Jaanuarikuu kokkuvõttes tõusis S&P 500 1,8%, Dow Jones 0,5% ja Nasdaq 4,3%.

Hetkel kuum