LHV avaldas jaanuari tulemused

Nasdaq Tallinna kontor Tartu maanteel.  Foto: Andras Kralla
Mait Kraun • 14 veebruar 2017

LHV Group teenis jaanuaris 2,6 miljonit eurot puhaskasumit. Kõige rohkem teenis kasumit LHV pank (1,7 miljonit) ja varahaldus (0,8 miljonit), selgub börsiteatest.

LHV Groupi juht Madis Toomsalu sõnul on LHV-l õnnestunud alustada aastat korralikult.

"Jaanuari tulemust iseloomustas väga hea tulubaas, mida toetas stabiilne krediidikvaliteet ning osaliselt hooajaliselt madalam kulubaas. Laenude ja deposiitide kasv oli peale väga aktiivset detsembrit veidi madalam. Aasta esimese kuu põhjal järeldades suudame oma finantsplaani täita," kommenteeris Toomsalu.

LHV Groupi aktsia on täna langenud 0,1 protsenti 9,580 eurole. Alates aktsiaemissioonist (IPO) on ettevõtte aktsia tõusnud 36,61 protsenti.

 

Eelmisel nädalal teatas LHV, et nende 2016. aasta puhaskasum oli 19,9 miljonit eurot, mis on 5,1 miljonit rohkem kui 2015. aastal.

Panga aastakasum ulatus 13,2 miljoni euroni, varahalduse kasum 6,1 miljoni euroni ja Leedu äriüksuse kasum 1,9 miljoni euroni. Ärimahu kasvatasid konsolideeritud laenud aastaga 31 protsenti, klientide hoiused 26 protsenti ning hallatavate fondide maht 71 protsenti.

 

Hetkel kuum