Liina Laks • 22. juuni 2017 kell 7:42

Nafta surus rubla aasta madalaimale tasemele

Rubla  Foto: Reuters/Scanpix

Peale energiasektori aktsiate on odavnenud nafta tõttu sööstnud langusesse ka rubla.

Täna hommikul oli sai ühe euro eest 67,12 rubla. Nii tugeval tasemel oli euro rubla suhtes viimati möödunud aasta detsembris. Kuni selle aasta aprillini oli rubla aina tugevnemas ning alles alates aprillist näitas ta jälle nõrkusemärke.

Business Insideri andmetel on nõrga rubla taga nafta hinna langus. Kuna Venemaa majandust mõjutab suuresti tema energiaeksport, siis on nii rubla kui ka nafta hind ajalooliselt võrdelises seoses olnud. Et praegu on nafta hind langenud viimase 10 kuu madalaimale tasemele – WTI toornafta barrel maksab 42,48 dollarit ja Brenti toornafta alla 45 dollari barrelist – siis on see langusesse vedanud ka rubla.

Ka Venemaa börsiindeks MICEX on oluliselt langenud: kui veel veebruaris oli indeks üle 2200 punkti, siis tänaseks on ta kukkunud 1840 punktile ning oli ka täna hommikul 0,55 protsendiga miinuses. Sama karmi languse on läbi teinud ka näiteks Rosnefti aktsia: kui veel aastavahetusel maksis üks aktsia kaugelt üle 400 rubla, siis nüüd on aktsia langenud 315 rublale ning oli ka täna ligi protsendiga languses.

X

Hetkel kuum