Mait Kraun • 22. august 2017 kell 20:16

Börs: aktsiaturud tõusid tublisti

New Yorgi börs  Foto: Bloomberg

USA aktsiaturud tõusid täna viimase nädala kiireimas tempos ja võlakirjad odavnesid, sest Trumpi maksuplaani osas ollakse järjest optimistlikumad, vahendab Bloomberg.

Standard & Poor’s 500 indeks kallines teist päeva järjest, eelkõige näitas tugevust tehnoloogiasektor ja kaitsetööstus. Nasdaq 100 indeks jõudis kõrgeima tasemeni alates juunist. Investorid võtsid täna riske juurde ning see survestas kulda ja võlakirju, mis on turvalisemad varad kui näiteks aktsiad. Optimismi tekitas USA presidendi Donald Trumpi oodatud maksureform, millega on tehtud edusamme.

Tundub, et turud on eelmise nädala ebakindlusest üle saamas. Eelmisel nädalal tekitasid muret terrorism, USA ja Põhja-Korea pinged ning Valges majas toimunud muutused.

„Vaatamata sellele vähendame me taktikaliselt riski, sest sisemised ja välised konfliktid võivad valitsuse efektiivsust vähendada,“ kirjutas investeerimisfirma Bridgewater Associatesi asutaja Ray Dalio täna Twitteris.

S&P 500 indeks kallines 1protsendi, 2452 punktini. Kauplemisaktiivsus oli 30 päeva keskmisest 22 protsenti madalam. Stoxx Europe 600 indeks tõusis 0,8 protsenti.

WTI toornafta hind tõusis 0,6 protsenti ja Brent lisas 0,4 protsenti. Kummagi barrel maksis päeva lõpuks vastavalt 47,64 ja 51,88 dollarit. Kulld hind langes 0,5 protsenti, 1290 dollarini untsist.

Hetkel kuum