Täna lõpeb aktsiamängule registreerimine

Mängu võitja koos kaaslasega lennutab Äripäev üheskoos LHVga järgmise aasta mais USAsse maailma edukaima investori Warren Buffetti juhitud Berkshire Hathaway aktsionäride koosolekule.  Foto: Anti Veermaa
Juhan Lang • 16. oktoober 2017 • 3 min
Jaga lugu:

Täna on viimane päev registreerida ennast Eesti pikimale ja suurima auhinnafondiga aktsiamängule „Börsihai vs. investor Toomas".

Praeguseks on mängule registreerinud juba üle 760 portfelli. LHV maaklertegevuse juht Alo Vallikivi märkis, et tema hinnangul on huvi mängu vastu üllatuslikult kõrge.

„Tasulise mängu ning üsna pika mänguperioodi puhul oleksin ehk eeldanud isegi veidi väiksemat aktiivsust,“ tõdes ta. „Tore, et eksisin ja meeldiv on näha, et nii paljud soovivad oma teadmised ja oskused proovile panna.“

Liider rebis eest

Aktsiamängu praegune liider Aivar Õepa on suutnud 290 000 euro suuruse algsumma paari nädalaga kasvatada enam kui 340 000 eurole. Selleks tegi ta julge panuse USA ravimifirma Mylan peale, mis oli pikalt oodanud USA järelevalveameti heakskiitu uuele multiskleroosiravimile. Kui heakskiit läinud kolmapäeval saabus, rebis aktsia ligi 32 dollarilt 38 dollari peale. Seevastu aktsiamängu viimane portfell on kaotanud algsummast ligi 40 000 eurot.

„Tabeli esikoht on auga Aivari käes, teades tema huvi biotehnoloogia- ja ravimifirmade vastu, siis ei olnudki väga suur üllatus, kui ta Mylani aktsiale panustades nii palju teistest ette rebis,“ märkis Vallikivi. „Fakt on siiski see, et sellise tootlusega mängu veel ei võida ning teistel mängijatel on väga head võimalused Aivar kinni püüda.“

Äripäeva ja LHV korraldatav aktsiamäng võimaldab mängijatel investeerida USA börsidel virtuaalselt. Mäng kestab 2. oktoobrist kuni 23. märtsini 2018 (kaasa arvatud).

Mängija eesmärk on investeerides saavutada oma portfelli maksimaalne väärtus. Mängu võidab mängu lõpupäeva, s.o 23. märtsi börsipäeva lõpu seisuga kõige suurema turuväärtusega portfelli omanik.

Auhinnafond 10 000 eurot

Turuväärtuselt esimese portfelli omanikule on auhinnaks kutse kahele maailma edukaima investori Warren Buffetti juhitud Berkshire Hathaway aktsionäride koosolekule Omahas (koos majutuse ja päevarahaga), ajalehe Äripäev (või Delovõje Vedomosti) aastatellimus ja investeerimisalane raamat.

Turuväärtuselt teise portfelli omanikule on auhinnaks võiduraha 3000 eurot, ajalehe Äripäev (või Delovõje Vedomosti) kuue kuu tellimus ja investeerimisalane raamat.

Turuväärtuselt kolmanda portfelli omanikule on auhinnaks võiduraha 2000 eurot, ajalehe Äripäev (või Delovõje Vedomosti) kolme kuu tellimus ja investeerimisalane raamat. Lisaks on oodata hulgaliselt väärtuslikke vaheauhindu.

Hiljem liituda ei saa

Pärast tänast enam mänguga liituda ei saa. „Börsihai vs. investor Toomas“ aktsiamängust osa võtmiseks tuleb minna lehele www.lhv.ee/hai ning seal oma portfell registreerida.

Aktsiamängus osalemiseks tuleb registreeruda LHV kasutajaks ning luua aktsiamängu portfell ja maksta osalustasu 25 eurot iga portfelli eest. 19 aastat ja noorematel on osalustasu 15 eurot iga portfelli eest. Võimalik on registreerida mitu portfelli.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt