Jürgen Klemm • 17. oktoober 2017 kell 13:30

OECD Londonile: peatage Brexit

Foto: EPA

Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsioon OECD ennustab Suurbritannia majandusele 40 miljardi naela suurust kahju. Ainus viis sellest pääsemiseks on korraldada uus referendum ja pöörata tagasi Brexiti plaan, kirjutab väljaanne Independent.

OECD hinnangul on Brexiti läbirääkimised jõudmas täielikku tupikusse ja sel viisil asjaga edasiminemine võib täielikult Briti majanduse halvata. Läbirääkimised on erakordselt keerulised ja praegu jääb vaid üle oodata negatiivset tulemust.

Organisatsiooni majandusekspertide hinnangul on sellest saatusest võimalik pääseda vaid Brexitist loobudes. Selleks soovitatakse korraldada uus referendum, mis annaks valitsusele lahkumisplaani tagasipööramiseks vajaliku poliitilise mandaadi.

Kui Brüsseliga kokkuleppele ei jõuta, siis nii-öelda karmi Brexiti korral vähendaks see otseselt Briti majanduskasvu 40 miljardi naelsterlingi võrra järgmise pooleteise aasta jooksul.

OECD usub, et karmi Brexiti puhul väheneb Ühendkuningriigi majanduskasv aastal 2019 pooleteise protsendi võrra.

OECD-le näib ülimalt ebatõenäoline, et ületuleva aasta märtsiks suudetakse jõuda Brexitijärgset Euroopat reguleeriva kaubanduslepinguni. Enim mõjutaks see aga justnimelt britte.

Hetkel kuum