Äripäev • 9 november 2017

Mainor Ülemiste võlakirjad märgiti üle

Vaade Ülemiste City Lõõtsa tn büroohoonest.  Foto: Raul Mee

Mainor Ülemiste 10 miljoni eurose võlakirjaemissiooni esimese etapi mitteavalik pakkumine oli edukas ja märgiti 1,3kordselt üle. Ettevõte otsustas esimese etapi mahtu ülemärgitud summa võrra suurendada 2,65 miljonini.

Mainor Ülemiste teatas oktoobris, et kavatseb emiteerida IV kvartalis ja 2018. aastal kokku kuni 10 miljoni euro väärtuses võlakirju, mis lunastuvad aastal 2023. Esimese 2 miljoni eurose mitteavaliku pakkumise märkimise tähtaeg oli 6. novembril.

Mainor Ülemiste juhatuse esimees Margus Nõlvak ütles, et huvi oli kõigis kolmes Balti riigis. "Märgitud võlakirjadest 51% jäi Eestisse, 40% läks Leetu ja 9% Lätti ning märkijateks olid nii erainvestorid kui institutsioonid." 48 investorist 15 oli Mainor Ülemiste võlakirju ka varem.

Emissiooni järel esitab Mainor Ülemiste taotluse võlakirjade kauplemisele võtmiseks Nasdaq Balti börside alternatiivturul First North. Emissiooni teine etapp on planeeritud järgmise aasta aprilli.

Mainor Ülemiste mullune konsolideeritud käive oli 5,7 miljonit eurot (2015: 5,1 miljonit), muud äritulud 1,8 miljonit eurot (2015: 0,8 miljonit) ning puhaskasum 6,4 miljonit eurot (2015: 5,5 miljonit). Eelmisel aastal investeeris ettevõte hoonete ehitusse ja seadmete parendamisse 16 miljonit eurot. Ettevõtte omakapital oli majandusaasta lõpu seisuga 84 miljonit eurot.

Ülemiste City on Tallinna lennujaama kõrval asuvale 36-hektarilisele endise Dvigateli tehase territooriumile loodud teadmistel põhinev ärilinnak, mida arendavad Mainor Ülemiste ja Technopolis Ülemiste.

Hetkel kuum